Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mehet valaki úgy az ELTE...

Mehet valaki úgy az ELTE Informatika Msc-re, ha nem informatika BSc-t csinált? (lent)

Figyelt kérdés

Felvételin gondolom van programozás és elmélet, valamint vannak tárgyak, amiket el kell végeznem mester előtt (a kérdés az, hogy hányat és miket?). Programozni tudok és még van 1 évem hátra a BSc-ből. Van esélyem? Valakinek van valami infója erről?

Ha nem lehetséges, akkor csinálok mégegy alapképzést, a proginfó alapot, de őszintén szólva nincs sok kedvem ismét gólyának lenni és sok felesleges tárgyat végigülni. A mesteren már alig vannak tölteléktárgyak és hasznosabbnak bizonyul esetemben.

A válaszokat előre is köszönöm.



2020. szept. 24. 14:48
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Igen, de feltételekkel (pl. bizonyos tárgyak elvégzése)
Nem.
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt találsz bővebb infót: [link]


Innen látod, hogy egyedi esetben elfogadhatja a felvételi bizottság a jelentkezésedet, gondolom, ha legalább valamennyire van átfedés, például villamosmérnök BSc-d van. Anglisztika szakos bölcsészdiplomát tutti nem fogadnak el.


De általában véve ha informatikus szeretnél lenni, akkor miért nem mész el alapképzésre? Azért hívják alapképzésnek, mert ott tanítják meg az alapokat. Csak 1 évvel több, mint a mesterszak, viszont ebben az esetben többet ér. Nézz rá erre a fiktív CV-részletre:


BA, pedagógia-gyógytestnevelés szak

MSc, programtervező informatikus


Fura lenne, nem? Ennél többet ér egyszerűen a


BSc, programtervező informatikus szak

2020. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A felvi.hu szakleirasoknal meg tudod nézni, hogy az a minimum 30 kredit melxik tárgyakból kell. A kreditelismeresi eljárás a hivatalos, de az edfig elvégzett kreditjeidbol tudsz számolni, a többi 30at meg az első evben kell teljesíteni.
2020. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. Jelenleg a BCE-n pénzügyet tanulok.

Szívesen fogadok további tényeket/véleményeket is.

2020. szept. 24. 15:03
 4/8 anonim ***** válasza:
[link] ezen a szakon nem gondolkodtál?
2020. szept. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Megint az #1 vagyok.


Szerintem BCE pénzügyről egyrészt mehetsz majd data science irányba (és ehhez jelenleg van az ELTE-n a Survey statisztika mesterszak, és hamarosan lesz a BCE-n Üzleti Analitika mesterszak, külföldön meg data science / data analytics mesterszakok tucatjai), és ott programozhatsz bátran.


Ha programozó akarsz lenni, ahhoz felesleges mesterszakot végezned, bőven elég egy bootcamp + gyakorlat, pl. nézd meg a Udacity programozó kurzusait, vagy menj el egy Java bootcampre -- emiatt felesleges még mesterszakot is végezned. Rengetegen tolják a programozást még bölcsészdiplomával is.

2020. szept. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Matematika diplomával lehet informatika Msc-re menni, de nagyon hiányozni fognak az alapok.
2020. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Hasonló cipőben járok, csak épp kémia szakon vagyok végzős. Nekem az a stratégiám, hogy a diploma elvégzése után felvételizek annak a szaknak a BSc-jére, aminek az MSc-jére szeretnék felvételizni, majd a BSc első éve alatt megpróbálom a szükséges tárgyakat elvégezni, hogy az első év végén probléma mentesen tudjak az MSc-re felvételizni. Tudom, nem túl csábító egy évet feláldozni a szükséges tárgyak megszerzésére, de szerintem ez egy járható út.
2020. szept. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én is valami hasonlóban gondolkodom, mint az utolsó.


Köszönöm mindenkinek a válaszait, nagyon hasznosak számomra.

2020. szept. 27. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!