Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné maradni PhD-zni az...

Megérné maradni PhD-zni az egyetemen?

Figyelt kérdés

Jelenleg még hallgató vagyok az egyetemen, de lassan közeledek a végzés éve felé és sokat gondolkodok az alábbi dolgon.

Gyógyszerész szakon tanulok, ahol TDK-zom. Úgy néz ki lassan összejön annyi anyag, hogy el tudjak menni egy TDK konferenciára (bízom benne előbb utóbb cikk is esélyes lehet). A későbbiekben kutatni szeretnék gyógyszergyárban/CRO cégnél, hasonlók. Jelenleg farmakológiai témában tevékenykedek és ebben az irányban szeretnék tovább menni kutatni is. Ahogy már betekintést nyertem az ipari dolgokba, láttam, hogy nem kérnek PhD-t a jelentkezéskor egy kutatói állásra, de mégis felvételkor őket részesítik előnyben és ezzel nem lehet labdába rúgni pályakezdőként TDK-s múlttal.

A témavezetőm már említette, hogy maradhatnék PhD-zni, lenne hely. Szívesen maradnék, de kicsit sokkalom a 4 évet még, hogy az egyetemen maradjak + a fizetés se jó (bár ez nem elsődleges szempont). Viszont azt is látom, hogy ha maradnék, akkor még sok mindent meg tudnék csinálni a 4 év alatt és mire kikerülök, már egész sok minden a kezembe lenne.

Az lenne az elsődleges kérdésem, hogy szerintetek PhD nélkül van-e esély kutatói pozíciót megcsípni cégnél vagy mindenképp kell a PhD a sikerhez? Mit tapasztaltatok eddig?



2020. szept. 29. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Gyógyszerészeknél fogalmam sincs.


Én informatikus kutató vagyok, és nálunk simán vannak emberek phd nélkül. Persze sok a hallgató, akinek még nincs, meg alsóbb éves hallgatóink is vannak (főleg nyáron, de bsc-sek is, mióta az okosabbak az msc-re már inkább külföldre mennek). Meg olyan emberek is vannak, akik elkezdték csinálni a phd-t, de elakadtak, zsákutcába jutottak és nem is nagyon akarják befejezni. De szerintem az se lenne gond, ha valaki csak kutatni akar, phd-t nem.


Persze informatikusként a közalkalmazotti fizetés egy vicc, dehát ez van, a munka jó, a főnök jó, a munkatársak jók, szóval ha az ember hajlandó ennyivel beérni, akkor megéri.

2020. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csináld meg a PhD-t, nem olyan könnyű oda se bekerülni neked meg most lehetőséged adódott rá. Kb a biztosat akarod otthagyni a bizonytalanért. Egyébként a kutatói pálya erősen PhD alapú, mintha szinte követelmény lenne. Maradj.
2020. szept. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

+2

Nem vagyok jártas az ipari kutatásban de azt hallottam, hogy a továbblépéshez ott is kelleni fog.

2020. szept. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Felmerül bennem a kérdés, hogy ahová alig van jelentkező Phd-re ott is nehéz bekerülni? Mert nem minden szakirányon van túljelentkezés, hanem van ahová tényleg nincs szinte jelentkező.

Nem tudom ilyen helyeken mennyire nehezítik meg a felvételit, vagy örülnek, hogy egyáltalán jelentkezik valaki aki után az egyetem kap pénzt.

2020. szept. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kutatni akarsz, mindenképp maradj! Ne csak az első állás megszerzésében gondolkodj, gondolom, nem akarsz egész életedben a startvonalon maradni! Különben is, a PhD nagyon jó "buli":)
2020. szept. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fizetésről csak annyit, hogy pályázni kell, UNKP ösztöndíjasként kapsz 280 ezer forintot pluszba. Ez kiegészítve az első két évben 140 ezer forintos ösztöndíjal a második két évben 180 ezerrel, már nem olyan kevés. Ezen kívűl nálunk a phd hallgatók kaphatnak extra pénzt különböző pályázatokból (FIKP, GINOP). Ezt annyira nem nehéz elnyerni, ha vannak cikkek. Nem tudom hogy egy gyógyszerész mennyit keres, de a 420-460 nettó annyira nem rossz. Továbbá sikeres védés esetén még jár egy egyszeri 400 ezer forintos kifizetés.
2020. okt. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!