Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elhatároztam, hogy kezdeni...

Elhatároztam, hogy kezdeni szeretnék valamit az életemmel és orvos szeretnék lenni! De mire elkezdhetném az orvosi egyetemet 24 éves lennék megérné?

Figyelt kérdés
ugye 6év az egyetem addig gyűjtögetném a pénzt ,hogy az egyetem alatt azért ne kelljen diákhitelt felvennem! De 30 évesen mennyire lennék öreg rezidensnek ? Ugye akkor a fizetés sem valami magas 120 ezer nettó körül mozog a rezidensek fizetése igaz nem vagyok egy pénzéhes ember szóval kitudnám ügyeskedni abból ,hogy megéljek! Vannak sokan így ,hogy nem tudták elsőnek eldönteni ,hogy orvosok szeretnének lenni és 30év körül diplomáztak le ?
2017. dec. 4. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel arra, hogy aztán dolgozhatsz vagy 70 éves korodig, szerintem 30 évesen sem leszel elkésve. És nem mindegy, hogy milyen munkát végez az ember 40 évig. Ha nő vagy, akkor kicsit nehezebb, mert ha szeretnél gyerek(ek)et, akkor az is kiesés. Egyébként csomó olyan ember van, aki később kezdte az egyetemet, szerintem ez nem probléma. Az alapbér pedig jelenleg (köszönhetően a mostani bruttó 50 ezer forintos emelésnek) nettó 167 ezer forint. Na nem mintha ez olyan baromi sok lenne, de azért a 120-nál több. Plusz ugye az ügyelet, mert anélkül úgy sem úszod meg, hacsak nem patológusnak vagy igazságügyi orvosszakértőnek mész.
2017. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ohh tényleg ? Nem is értesültem ,hogy emelkedett az orvosok alapbére is! Szerencsére a gyerek maximum fordítva fenyeget mert férfi vagyok nem nő :) És háát valóban nem a belgyógyászat és a kardiológia érdekel jobban! sajnos komolyabb belátásom egyikről sincs igazából ezt akkor fogom majd csak tudni eldönteni ha már ott leszek élesben. És igazad van abban ,hogy az embernek nem mindegy milyen munkát végez 40 évig úgy ,hogy ráadásul csak ez az egy életünk van!
2017. dec. 4. 21:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőéves orvostanhallgató vagyok, van 30 év feletti, sőt még 40 év feletti évfolyamtársam is. 23-25 év körüliekből kifejezetten sok van.

Van még kétséged? :)

Abszolút nem késő még elkezdeni, ne hülyéskedj már.

2017. dec. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Tehát most kb 22 éves vagy és nincs érettségid, hogy jelentkezz?

Vagy hogy jött ki a 24?

2017. dec. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
így igaz
2017. dec. 5. 21:32
 6/6 anonim ***** válasza:
na, felvettek végül? :)
2018. júl. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!