A jogi,az orvosi vagy a mérnöki képzések a nehezebbek?Esetleg egyéb?

Figyelt kérdés

Légyszi azt is írd oda,hogy szerinted miért,és,hogy te melyiket tanulod.Vagy esetleg ismerős,stb.

Bármennyi választ szívesen fogadok!:)



2020. okt. 4. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én gépészmérnöknek tanulok.

Amiket felsorolták, tipikusan három nehéz szak. Hogy kinek melyik a nehezebb, az teljesen egyéni.

Én pl. orvosi pályára egyáltalán nem lennék alkalmas, a jog meg olyan szinten magolós, hogy nehezen tudnám megtanulni, mivel nem látok benne logikát.

Alapból az a nehezebb, ami távolabb áll az érdeklődésedtől, és a beállítottságodtól. Nem hinném, hogy ennél a három szaknál ezt objektíven meg lehetne ítélni.

2020. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is mérnökire járok és nekem meg az orvosi menne jobban, csak azért nem indultam abba az irányba, mert nem bírom a vért. De a jog nagyon távol áll tőlem, ott az első féléven se jutnék át.
2020. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mik az erősségeid és az érdeklődési köröd. Ha magolósabb típus vagy, akkor a jogot válaszd. Ha szereted a bioszt, kémiát és érdekel az orvosi pálya, akkor mivel szívesen tanulod, nem teherként fogod érezni a nehézségét.

Ajánlom, hogy az adott szakoknak a mintatervében nézegesd, hogy milyen tantárgyakat tanulnak, az alapján pedig látod, hogy milyen erősségek jöhetnek jól.

2020. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Erősen mérnöki érdeklődésű orvos vagyok. A teljesség igénye nélkül mondom, hogy számomra talán az volt a legnehezebb az egyetem legelején, hogy az anatómia nem csupán lexikális volt, hanem szabálytalan téridomok zsúfolt sokaságában kellett képek/rajzok alapján kiigazodni, és minden latinul volt. Az egyetem első napjaiban az olyan kifejezések, mint az aponeurosis musculi bicipitis brachii, semmit sem mondanak, csak emlékezni kell rájuk. Kb. ezer ilyen nevet kell megtanulni. Később, mintha csak nyelvet tanultunk volna, lett a szavaknak értelme, és megviláglott némi logika is, de közel sem olyan típusú, mint a természettudományokban. A biológiai igazságok tapasztalaton alapulnak. Amit nem tudsz, azt 10-ből csak 1-szer van esélyed kikövetkeztetni a meglévő ismereteidből, de akkor sem mindig lehetsz benne biztos, mert hiába logikusnak tűnik valami, attól még jócskán lehet másképp.


Egy másik nehézség az idővel való gazdálkodás. Tele van az órarended mint a középiskolában, csak otthon még magadra mosol, főzöl, és próbálod közben kitalálni, hogy amíg korábban egy 5 oldalas történelem és egy 7 oldalas irodalomlecke volt másnapra megtanulandó, ugyanabba az időbe most bele kellene rakni 30 oldal anatómiát, 20 biokémiát, 20 sejtbiológiát, 100 oldal orvosi kommunikációt stb. És ekkor beállít a szobatársad, hogy csoportbuli van, hív a közösségi szellem.

2020. okt. 5. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem három teljesen eltérő szakot nem lehet összehasonlítani. (Jogra járok.)

Más képességet, embert igényel a jog, az orvosi, a mérnöki. Vannak jogász-orvosok, jogász-mérnökök, jogász-közgazdászok, vannak ilyen ismerőseim is, de nem tucatjával. A jog egyébként bármi más mellett nagyon jól meg tud férni, ha valakinek mennek pl. ezek az említett területek is. Bankszektorban, hasonlóban kifejezetten keresnek jó matekos jogászt, akinek esetleg van még ilyen plusz végzettsége is. Engem mindig nagyon érdekelt a mechanika, szerkezetek működése, szívesen foglalkoztam volna informatikával is, de csapnivaló vagyok matekból, nem tudnék elvégezni egy mérnökit vagy egy programozóit, sajnos.

2020. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!