Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen foglalkozást ajánlanátok?

Milyen foglalkozást ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most nyolcadikos vagyok és jövőre gimnáziumba tervezek menni matek-fizika szakra. Viszont,hogy utána mi lesz arról fogalmam sincs. Egyetemre szeretnék menni, de azt nem tudom, hogy minek tanuljak.Az építészmérnök szakra gondoltam, viszont ahogy utánaolvastam eléggé elbizonytalanodtam. Vagyis inkább megrémültem, hogy mennyi rosszat írnak róla. Más ötletem nem nagyon van. Tudom, hogy van még pár évem, csak attól félek, hogy ez nem fog változni. Gondoltam arra is, hogy esetleg könyvelő vagy valami hasonló legyek viszont azok nem vonzanak annyira. Másik tervem, hogy érettségi után megpróbálkozok a légiutaskísérő munkával, hisz ez is érdekel és a nyelvtudásom se rossz. Tudom, hogy ezzek nem fogok nyugdíjba menni, vagyis utána kell egy másik munka. De akkor már nem késő egyetemre menni? Vagy utána mit csináljak? Vagy akkor hagyjam ezt az egészet? De akkor is minek tanuljak? Ahh, annyi kérdésem van, csak sajnos nincs kivel megbeszéljem az internet népén kívül. Szóval mi a véleményetek? (respect ha végigolvastad ✌)

2020. okt. 4. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Melyik gimi amúgy?
2020. okt. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból tudom, hogy a döntés meghozásáig fog párszor változni a véleményed, úgyhogy felesleges most paráznod ezen.
2020. okt. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tanulj mindent, amennyire lehet, akkor nem lesz probléma, ha változik is az elképzelés.

Próbálj meg beszélni olyan szakmák képviselőivel, amik érdekelnek, esetleg később nyáron besegíteni - az építész példát véve - pl. egy építész irodában, építkezésen stb. Van az építőmérnök is, az inkább mérnöki oldalról fogja meg a dolgokat.

Munka mellett sokkal nehezebb a tanulás, de önállóbb is vagy.

Ne parázz ezen egyelőre, de próbálj tájékozódni!

2020. okt. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben talán igazatok van. Nem kéne ennyire ezen aggódnom. (Egyébként debreceni vagyok) 3as jó tipp. Köszi a válaszokat mindenkinek!
2020. okt. 5. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Egyébként építészmérnök képzésre van egy rajz alkalmassági felvételi. Ez talán nagyobb próbatétel, mint a pontok.
2020. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Amiatt nem aggódok 3as, már országos rajzpályázaton is nyertem párszor ;)
2020. okt. 6. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!