Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskolaváltás műszaki szakgimib...

Iskolaváltás műszaki szakgimiből gimibe vagy informatika szakra hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy műszaki szakgimnáziumban tanulok ( Elektrotechnikát ), jövőre iskolát szeretnék váltani ( 10.-et új helyen kezdeni ), a kérdésem az lenne, hogy Gimnáziumba, ha mennék, akkor kéne 2. nyelvtudás, ami nincs nekem, mert csak angolul tudok. A második opció az informatikai suli, de az nagy valószínűsségel nem menne, mert szerintem újra 9.-től kéne kezdeni, és jövőre új tanterv lesz, és oda nem akarok bekerülni és amúgy se szeretném újra járni. Ha itt maradok ahol most vagyok, akkor jövőre fixen megbukok, mert nem megy hiába próbálkozok, és nem ezt akarom tanulni. Valakinek esetleg van valami tippe? Vagy esélytelen, és itt maradok? Válaszokat előre is köszönöm

2020. máj. 13. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Gimnáziumba mióta kell 2 nyelvet tudni? Én úgy tudom, hogy nem szükséges a gimibe. Viszont ha átmész infóra akkor szintfelmérő vizsgát kell tenned. Vagyis nálunk így van infón. Aki hozzánk jött másik szakról szintfelmérő vizsgát tett és folytathatta velünk, nem kellett kilencedik osztályba mennie. Ha egy tanácsot megfogadsz akkor gondolkodj informatikában, hogyha nagyon szereted, jó a logikád és a probléma megoldókészséged. Több évig való tanulása rosszabb esetben elveheti a kedved, míg jobb esetben jobban megszereted. Tananyag nem annyira nehéz, ha logikusan feltudod építeni és próbálod megoldani.


Most végzett infós.

2020. máj. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Én sok helyen láttam, hogy van második nyelv, lehet ez iskola függő, baráti körömben aki gimis az tanul második nyelvet. Esetleg, ha Budapesten végeztél infót, akkor eltudod mondani, hogy hova jártál?
2020. máj. 14. 12:02
 3/4 anonim ***** válasza:

A gimnáziumi tantervben két idegennyelv tanulása szerepel, ez minden gimiben így van. De nem csak a nyelv lehet probléma, hanem hogy a gimiben nem komplex term.tudományi tárgy van, hanem külön van kémia, föci, fizika, stb.

Szóval bármelyik opciót is választod, valószínűleg kell évet ismételned vagy legalábbis osztályozó vizsgát tenned.

2020. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fizikát tanultam egész évben, komplex term. tudományból pedig biológiát és föcit tanultam, szóval föciből menne. Kémiából meg jó voltam általánosba, arra kicsit tanulnék, és az is menne biztosan. Eddig az informatika felé hajlok, de a gimiknél is fogok próbálkozni. Köszönöm a választ!
2020. máj. 14. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!