Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőn tudok úgy tanulni,...

Levelezőn tudok úgy tanulni, hogy német és spanyol magán nyelvtanár lehessek?

Figyelt kérdés
Hogy kivitelezhető?
2020. okt. 7. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ténylegesen tanári képesítést akarsz szerezni? Akkor felvi. hu. tanárképzés választó ponton megtudod nézni.
2020. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan szak hogy magán nyelvtanár! Tanári szakok vannak.
2020. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ki írta úgy, hogy magán nyelvtanár SZAK? Azt írtam, hogy magán nyelvtanár szeretnék lenni és nem értem, hogy most germanisztikát kell-e választanom vagy hogy? Mert láttam olyat is, hogy német nyelv és kultúra tanár. Megkeveredtem az egészben..
2020. okt. 7. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:

A tanárképzés alapból kétszakos és 5, 5,5 vagy 6 éves.

Akinek van mesterszakos diplomája pl. anglisztikából, az utána elvégezhet egy 2 féléves képzést és lesz egy egyszakos tanár.

Akinek alapszakos végzettsége van, az a kétszakos tanárképzésre jelentkezhet és az alapszakon szerzett kreditjeit elfogadtathatja.

2020. okt. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: a kétszakos tanárképzés csak nappali képzés, a 2 féléves levelező.
2020. okt. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kétszakos tanárképzés folyik, a te esetedben ez ugye német-spanyol lenne és ahhoz hogy (középiskolai) tanári képesítést szerezz, 5+1 éves a képzés, a +1 év a gyakorlatot jelenti, amikor egy iskolában kell tanítanod. De levelezőn azt hiszem ilyen nincs.


Még úgy lehet valaki tanár, ha pl. elvégez egy germanisztika alap, majd mesterszakot és utána egy egyéves némettanári mesterképzést, spanyol esetén ugyanez, tehát spanyol BA + spanyol MA + spanyoltanár MA. Ez is 6 év.

2020. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!