Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gyermekem nem tanul. Mégis...

A gyermekem nem tanul. Mégis jó jegyei vannak. Lehet ebből a későbbiekből baj?

Figyelt kérdés

Hazajön , 20 perc alatt megcsinálja mindenből a házit és utánna már elő sem veszi.

Mégis 4-5ös tanuló, doga előtt épp hogy át olvassa a jegyzetet, figyel az órákon és ha 1 hét mulva kikérdezem az adott anyagból akkor is tudja.

Most 7.es.

Ezzel most nincsen is baj, mert hát amíg jó jegyeket hoz addig jó.

De gimibe, egyemen nem lesz ebből gond? Ott már nagyon sokat kell tanulni és ha most nincs tanulási stílusa stb akkor ott nem lesznek nehézségei?



2020. okt. 10. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod. De legtöbb gyerek általánosban amúgy sem alakít ki olyan tanulási stílust, ami majd egyetemig elkíséri. Most úgy sem tudsz mit kezdeni, ha gyenge iskolába jár, akkor lehet, az lehet a baj, ha erős suli, akkor meg egyszerűen figyel az órán és jó képességű is. A gimi arról is szól, hogy megtanuljon jegyzetelni, tanulni és megtanulja beosztani az idejét.
2020. okt. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kicsibarany ***** válasza:
78%
A középiskolát annó én kb. végigpuskáztam, érettségire viszont már rendesen készültem fel. Egyetemen az első évben a legtöbb tárgyból ugyan megbuktam, de végül sikerült elvégezni. Ott már sose csaltam.
2020. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
A “4-5-ös tanuló” ált. isk. 7. osztályban gyenge eredmény mint a lepkefing. Egy jobb gimnáziumban ez max. 3-4-es, az egyetemen meg bugdácsolós. Próbáld meg kiirtani a 4-eseket az indexéből.
2020. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Nyugi van aki nagyom könnyen tanul. Diplomám van, sose tanultam agyon magamat. Mások 1 hétig készültek pl az írásbeli államvizsgázta én 1 napig és 5os lett. Mindenre max 2 napot tanultam, 4es átlagú lett az allamvizsgam. Volt írasbeli, szóbeli, gyakorlati és a a szakdolgozat
2020. okt. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki egy erős gimit, ott majd tanulnia kell, nem elég figyelnie. Ha ott már nem tud négyes-ötösöket hozni, akkor vigasztald, és javasold neki azt a módszert, hogy mindent másoljon le, és olvasson vissza.
2020. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Általánosban alig tanultam, a felvételire úgy mentem el, hogy azon a héten szinte nem is tanultam, most pedig az ország egyik legjobb gimijében vagyok. És ne lepődj meg, ha úgy kezdi a gimit, ahogy én. Nyelvi előkészítő éven vagyok, eddig nulla tanulással is ötös voltam nyelvből, most pedig angolból, és franciából és hármasra állok.
2020. okt. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Pont ezt mondtam (3. válasz) amit az utolsó is alátámasztott. Középiskolában jön a fekete leves.
2020. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
7. osztályba jár. Fizika, kémia még csak most jött be neki, október van. Egyrészről várjunk az ilyen kijelentésekkel, hogy napi 20p, amikor még egy komolyabb számonkérés sem történhetett. Másrészről nem is gondolnám, hogy általános iskolában feltétlenül kellene ennél sokkal többet tanulni. Miért kéne egy 13 évesnek úgy hozzá állnia, mint egy egyetemistának? Én ennyi idősen talán még ezt a 20percet sem tanultam végig, ha nem volt muszáj, voltak is rossz jegyeim, mégis jó eredménnyel kijártam bukás nélkül egy orvosi egyetemet. Túlzásnak érzem egy kiskamasz tanulási szokásait így elemezgetni, meg előadni, hogy majd a gimi meg az egyetem milyen nehéz lesz így neki.
2020. okt. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Okos a gyerek, tény. De mondd meg neki, hogy gimiben kicsit többet kell majd tanulni, de ő is észre fogja venni. Motiváld azzal a szakmával, amit csinálni szeretne majd, hogy oda pontokat kell majd elérnie.
2020. okt. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Yoda m. válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A válaszok magukért beszélnek.

Magam is csak azt tudom megerősíteni... ahogyan most könnyedén veszi az akadályokat, ez azt jelenti, hogy elméje kiválóan teljesít. Ahogyan nehezedik számára az ismeretanyag, úgy fog tudni hozzá idomulni, s "felveszi a kesztyűt". Nem baj az sem, ha presztízskérdést csinál belőle. Egy dologra ügyeljetek csak, hogy el ne bízza magát. Viszont Te (és akik körül veszik) bízzál(-zatok) benne, hogy maga tapasztalja meg, mennyi az elég, mennyi a kevés, mennyi a sok...tanulásból, mindenből. És támogassátok mindabban, amit szìvesen csinál, ami érdeklődési területének fókuszában áll.

További szeretetteljes otthoni hangulatot, megértést és empátiát kívánok!

Az ERŐ legyen Veled!

2020. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!