Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után technikum vagy...

Érettségi után technikum vagy egyetem?

Figyelt kérdés

Mindenképpen mennék egyetemre a kérdés csak az, hogy megcsináljam e a technikumot előtte. Teljesen más szakra mennék, mint amit most tanulok és azért gondoltam, hogy megcsinálom a technikumot, mert ha egyetemen valami közbejönne, ami miatt nem tudnám elvégezni, akkor is legyen valami. Sajnos viszont semmi kedvem még 1 évet itt eltölteni, mert nagyon mennék már tovább.

Nektek mi a véleményetek? Mennyire éri meg a technikum?


2020. okt. 13. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
1 év ida vagy oda nem számít. Ha az alatt tudsz egy tisztességes képesítést szerezni, akkor érdemes.
2020. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ja igen, másik ötletem az volt, hogy érettségi után megyek egyetemre, ha ez nem jön össze, akkor megcsinálok valami okj-s tanfolyamot.

Szerintetek melyik a járhatóbb?

Melyiknek mi a hátránya?

2020. okt. 13. 12:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen technikum lenne és hova mennél egyetemre? Mert ez sem mindegy, pl. pénzügy számvitelen vagy, de állatorvosira akarsz menni, akkor fölösleges, de ha használható szakmával mennél büfészakra egyetemen, inkább csináld meg.
2020. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!