Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit nézzek át így egy héttel...

Mit nézzek át így egy héttel a középszintű történelem érettségi előtt?

Figyelt kérdés

A legjobban a két fogalmazástól félek. Már azt betéve tudom, hogy mire kapok pontot, de attól félek, hogy olyan témákat fogok kapni, amiket nem tudok felidézni és nem fogok tudni eleget írni róluk.

Arra gondoltam először, hogy veszem előlről a témaköröket és kiírom a fontos dátumokat, szakszavakat, személyeket. De erra már nem lesz időm, másból is érettségizek és emeltezek, úgyhogy valami gyorstalpaló kéne.

Esetleg tudtok olyan oldalt, ahol tömören össze vannak szedve pontokba a különböző leckék? Vagy mit ajánlotok, ami nem túl időigényes, de fel tudom eleveníteni vele a dolgokat?


Illetve pl a hosszú esszénél 3x2 pontot lehet kapni a Kommunikáció, szaknyelv alkalmazására. Ez azt jelenti, hogyha leírtam 3 szaknyelvi kifejezést, ami értelmesen illeszkedik a szövegbe, akkor megkapom a 6 pontot?

Az eseményeket alakító tényezőknél pedig ha írók 4 db ok-okozati összefüggést, történést, akkor megint meg vagyok élve?


Bocsi a hülye kérdésekért, nem volt töri tanár aki felvilágosítson ezekről.



2020. okt. 13. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
zanza.tv
2020. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
4 év anyagát nem egy hét alatt kellene bepótolni.
2020. okt. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi 1-es.

2-es -.-

hülye lennék a 4 év anyagát átvenni, tekintve, hogy nem is kell az egész az érettségire... ami kell, azt már 2x átvettem, 1x mélyebben a nyár alatt, másodjára meg az elmúlt két hétben egy könyvből elolvastam a leckéket.

Úgyhogy nagyon értelmes volt ideböfögni ezt. Na de nem mindenkinek erőssége a szövegértés...

2020. okt. 14. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Látom fáj az igazság. Sok sikert az érettségihez. Amúgy a középszint vicc kategória, nem lesz nehéz.
2020. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De neked mi bajod? Sehol nem írtam, hogy nem tanultam, és most kezdeném el.

Szeretnék jó egyetemre bekerülni, így abból is tanulok, ami amúgy lehet nem számítana, mi ebben a probléma?

2020. okt. 14. 12:34
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell tudni a 4 év anyagát gyakorold az előző évi feladatokból illetve néz zanza tv illetve atlaszt is nézegesd sokat segít nem nehéz a középszint nagy része szövegértés
2020. okt. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!