Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek hivatásos...

Hogyan lehetek hivatásos katona? Ahhoz egyetem kell? 16/l

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 16:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%
Az, hogy hivatásos katona-e valaki, az még csak annyit jelent hogy nem szerződéses, azaz (a legtöbb esetben) nem legénységi. Döntsd el pontosan mi az ami téged érdekel, illetve azt, hogy milyen "szinten" végeznéd. Tehát altisztként, esetleg tisztként. De ha teszem azt, először el akarsz végezni egy civil szakot, és úgy akarsz hivatásos katonának jelentkezni, arra is van lehetőség, annyi a lényeg hogy lehetőleg egyezzen/összeegyeztethető legyen a katonai pályával amit végeznél. Mondok példát: EÜ-s, jogász, gazdász, mérnök, informatikus stb. Ha ezek után jelentkezel a honvédséghez, lehet egyből kapsz egy nagyobb rendfokozatot, és nem kell elvégezned a 4 éves katonai egyetemet (ami nem feltétlen előny, mármint hogy kimaradsz belőle). Persze ezek után nemlehet belőled a legtöbb esetben katonai vezető, mert oda mindenképp a HHK kell. A lényeg hogy döntsd el h pontosan mit is szeretnél csinálni a honvédségben :)
2020. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
#8, az NKE egy hatalmas vicc egyébként. Mondjuk egy katonának nem tudom minek kell egyetem, önálló gondolkodásra úgysincs lehetőségük.
2022. jan. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az egész honvédség egy vicc.
2022. jan. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!