Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Már soha nem lehet belőlem...

Már soha nem lehet belőlem "művész", ha nincsen előképzettségem?

Figyelt kérdés
Szeretek rajzolni, festeni és érdekelne ez a terület (grafika, festészet, látványtervezés, textil), viszont soha nem tanultam és mindig csak a magam örömére firkálgattam otthon a szabadidőmben. Ez egyértelműen kevés ahhoz, hogy bekerüljek egy művészeti képzésre. Ugyanakkor nem tudom, hogy van-e még lehetőségem valaha művészeti szakot végezni, vagy teljességgel esélytelen az egész. Egy sima gimnáziumba jártam, majd egy bölcsészettudományi szakon végeztem, tehát ezek alapján tényleg közöm nincsen hozzá. Most már nem tudok elmenni művészeti szakközépbe sem, felnőtteknek szóló felkészítőket sem találok, max. egy-két fizetős tanfolyamot vagy workshopot és ennyi.
2020. okt. 15. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Én művészeti szakközépbe jártam, és nem kaptam akkora tudást és felkészítést, hogy felvegyenek egyből művészeti egyetemre. Ahogy hallottam a legtöbb okj művészeti képzés sem ad elég löketet egy művészeti egyetem felvételijére. Szóval ha ezek kimaradtak sem gond szerintem.

A legtöbb felnőtteknek szóló felkészítőt amit találtam az mind budapesti. (amúgy az ilyen helyeken szerintem senkit sem érdekel hogy ki hány éves, nincs emiatt lenézés, kinézés vagy ilyesmi)


Szóval az előkészítők amiket találtam:


Corvin Rajziskola [link]

Felszabtér Rajziskola [link]

Budai Rajziskola [link]

Csomópont Rajziskola [link]

KREA [link]

Második Emelet Művészeti Műhely [link]

[link]


+ a művészeti szakkal rendelkező egyetemek is indítanak előkészítőt (pl. premome, metu, eger,...stb)


Szerintem keres utána ezeknek, nézd meg a diákok munkáit instán. Hívd fel az iskolát amelyik tetszik, tájékoztatásért vagy azért hogy be tudsz -e csatlakozni még, mert már a legtöbb helyen elindultak az előkészítők.


Nem késő semmit sem elkezdeni. Simán lehetsz még művész. Hajrá.

2020. okt. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!