Mit gondoltok arról, ha valaki boltban dolgozik? Szégyen? Úgy érzem, félek bevallani új embereknek, hogy ez lesz a munkám.

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok (19). Egyetem nem nekem való, nincs semmi motivációm, erőm ehhez. Ezt már általánosban tudtam és a tanárok is lebecsmérelték a tudásom, pedig kitűnő voltam és szorgalmas. Talán a tanárok véleménye is kihatással volt a döntésemre.

Hamarosan dolgozni fogok külföldön egy sminkes vagy ruhás üzletben, de félek, hogy az emberek (jövőbeli párom vagy barátok) a munkám alapján elítélnek, hogy én semmire nem vagyok jó, buta vagyok, milyen semmirekellő munkám van stb...

Gondoltam arra, hogy majd képzésre megyek (pl: fodrász), de ezen még gondolkodom, mert igazából nincs semmi olyan, ami valóban érdekelne.



2020. okt. 17. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Két féle emberrel fogsz találkozni: aki lenéz és aki nem. Utóbbi kategóriával foglalkozz.

Én egyetem mellett dolgoztam ruhaboltban meg drogériában eladóként, sokan így is lenéztek, de nagyon kellett a pénz, nem engedhettem meg magamnak, hogy ingyen gyakornokoskodjak.

Ne szégyelld, ha tisztességesen dolgozol valahol!

2020. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemre nem is mész, azért tanulhatsz valamit. Idén még lehet OKJ-ra menni a régi rendszerben.
2020. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Külföldön fogok képzést végezni... Ha lesz annyi motivációm vagy érdeklődésem 1 dologhoz.
2020. okt. 17. 10:52
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem az a ciki, hogy boltban dolgozol, hanem hogy semmihez nincs motivációd 19 évesen. Az gáz.
2020. okt. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, történtek dolgok velem, amiért kiábrándultam az életből. Szerintem legtöbb ember később találja meg a valódi céljait, amikor valóban megismeri önmagát.
2020. okt. 17. 10:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem ciki. Nyilván ha kitűnő voltál, akkor "többet" vár tőled a környezeted, mert azt gondolják, nem használod ki a képességeidet; és ebben lássuk be, lehet is valami...
2020. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
"nincs motivációd 19 évesen" > erre szerettem volna választ adni kifejezetten csak neked, hogy nem ok nélkül vesztettem el a motivációt. Valami biztosan kiváltja az ilyesmit stb.. Önsajnáltatást nem végzek, valamit nagyon félreértettél. Nem egyformán gondolkodunk az biztos. Ez az oldal pont arról szól, hogy minél több infót megtudj a kérdezőről annak érdekében, hogy megfelelő tanáccsal lásd el őt. Nem kezdtem el sorolni a bajaimat és nem is tervezem. De, ha zavarna is téged ez, akkor neked máshol lenne a helyed. Jól tudom, hogy mindenkinek meg van a maga baja, egyáltalán nem alacsonyítom le más emberek problémáit.
2020. okt. 17. 11:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom gáznak. Sok diák dolgozik boltban, nincs ebben semmi rossz.
2020. okt. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy szégyen. Ha valaki szorgalmasan, tisztességesen végzi a munkáját, abban nincs mit lenézni. Idegeneknek semmi köze hozzá, hogy miért dolgozol x helyen, senkinek nem kell számot adnod a magánéletedről. Továbbtanulni nem csak közvetlenül érettségi után lehet, bármikor felvételizhetsz bármilyen képzésre, ha elhatározásra jutsz a jövőddel kapcsolatban.
2020. okt. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Akkor az a sok ember, aki boltban dolgozik, szégyellje magát? Mért kellene bármilyen munkát szégyellni. Inkább légy büszke arra, hogy dolgozol, eltartod magad.
2020. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!