Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jelentkezzek át...

Tofika2 kérdése:

Szerintetek jelentkezzek át jogra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy jelenleg tanárnak tanulok, de gondolkozok hogy átmegyek jogra, mivel vannak jogász rokonaim, bele olvastam a Ptk-ba(Polgári Törvénykönvy) és nagyon érdekesnek találom, érdekelnek a törvények, meg hogy hogyan mi müködik, a tanári viszont egyre kevésbé. Szerintetek jó ötlet? Megéri? Nem túl sok a jogon a tanulni való? Bulizni lesz időm?
2020. okt. 17. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Most azt döntsd el, hogy jogász vagy tanár szeretnél-e lenni.

Véleményem szerint egy jogi diplomával több lehetőség van később, több féle irányba mehetsz.

Ha a jog jobban érdekel akkor tanulj azt. :)

Nekem az egyik gimis osztálytársam jogra ment. Ő szereti nagyon viszont neki ez volt az álma. És bulizni is elszokott menni. Nem mondom, hogy mindennap de szokott menni :)

2020. okt. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyik szülöm jogász, és már régebben is érdekelt, testvérem jogot végzett de neki nagyon gyötrelmesen ment. Viszont töri emelten kimagaslóan jót írtam, és érdekel is a töri is meg a jog is.

Viszont elég érzékeny vagyok, így a tanárit inkább hagyom a sok viselkedni nem tudó gyerek miatt(amilyen én is voltam).

Viszont mennyire keress jól egy jogász? Illetve mikor tudok átjelentkezni?

2020. okt. 17. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:
ezt úgyis te fogod eldönteni, én személy szerint tanárnak semmi pénzért nem tanulnék. marhára nem érdekel a jog, de még így is inkább azt választanám
2020. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#1-és vagyok

Átjelentkezni nem tudsz. Ugyanis csak karon belül van esély arra, hogy átvesznek de itt teljesen más karon van a szak.

Nem tudom keresztfélévesen indul-e, én nem láttam.

Úgyhogy szerintem csak a normál felvételinél jelentkezhetsz ami decemberben kezdődik.

De ha így döntesz akkor a második félévet a helyedben nem folytatnám tanárin. De ez csak egyéni vélemény :)

2020. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2020. okt. 17. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!