Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek biológia szakra,...

Szerintetek biológia szakra, pszichológiára vagy jogra jelentkezzek? Melyik lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, biológia, történelem, és angol faktos vagyok. Ezek az erősségeim.

Rengeteg de tényleg rengeteg minden érdekel, nem tudok dönteni, hogy hová jelentkezzek, mit tanuljak egyetemen. Leginkább a biológia érdekel azon belül is az embertan, humán biológia illetve viselkedés, genetika. Aztán ehhez kapcsolódva nagyon érdekel a pszichológia tudom hogy sokan áltudománynak tartják, de szerintem elképesztően érdekes. Illetve ezektől elég távol áll a jog és a politika. Ezek is nagyon érdekelnek, mindig is szerettem ilyen dolgokról tanulni, viszont valami komolyabbat szeretnék, mert tudom hogy rengeteg a jogász ezért arra gondoltam hogy nemzetközi jogot tanulnék angol nyelven. Ezt a szakot nem rég találtam és nagyon megtetszett.

A lényeg a lényegben hogy rohan az idő és nem tudok dönteni melyiket válasszam. :/ Félek hogy rosszul döntök majd.

Legszívesebben talán a biológiát jelölném első helyre, de kicsit félek tőle mivel matekból illetve kémiából nem igazán vagyok olyan szinten szerintem. Matekból kettes vagyok, kémiából 4-es 5-ös voltam de már 9. osztály óta nincsen ilyen tantárgyam és igazán csak az alapokat tanították meg azt is elég gyenge szinten. Matekból pedig igazából elég ügyes voltam általánosban, gimiben pedig valahogy kicsúszott a talaj a lábam alól azóta nem igazán értem a dolgokat. Szóval félek hogy nem tudnék bennmaradni még ha fel is vennének. :/ Szerintetek meg merjem próbálni?

A másik kettőnél nincsenek problémák, de mégis tépelődöm.

Egyébként a matekot leszámítva jeles tanuló vagyok. Nem tudom ez mennyit számít de nem lehetek olyan nagyon hülye. :/

Ti hogy döntenétek? Előre is köszönöm a segítséget :)


2017. szept. 8. 22:12
 1/1 anonim válasza:

Az emberek többsége nem tartja áltudománynak a pszichológiát. (A szcientológusok tartják annak.)


Kérhetsz pályaválasztási tanácsadást, érettségi utáni továbbtanulással kapcsolatban. (Ilyen gondolom van minden megyében.)

[link]

2017. szept. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!