Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miket jelentenek ezek? Mire...

Miket jelentenek ezek? Mire érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés

Nos, számomra nagyon idegörlelő, hogy senki sem magyarázza el ezeket a dolgokat nekünk (11-es vagyok) és szeretnék tovább tanulni, de nem tudom, hogy milyen lehetőségek vannak előttem.

Mit jelent, hogy alapképzés, mesterképzés, osztatlan mesterképzés meg a többi ilyen? Mi tartotik az egyetemhez? Gondolom attól is függ, hogy milyen iskolából megyek továbbképzésre (kéttannyelvű, egészségügyi technikumból).

Pszichológusnak szeretnék tovább tanulni, vagy mennék művészetire. Esetleg ebből a helyzetből a művészetire mennyi esélyem van?



2020. okt. 17. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Hát pedig 11. osztályban már nagyon illene tisztában lenni ezekkel a dolgokkal. Az egyetemeken két szinten folyik képzés. Alapképzéssel kezdesz, ami után diplomát kapsz. Ezek 3-4 évesek. Ha magasabb szintű tudást szeretnél, mesterképzésen kell folytatnod tanulmányaidat, ami tovább 2 év. Vannak szakok (pl. orvosi, tanári) melyek osztatlanok. Ezek mesterszintű végzettséget adnak, a tanulmányi idő 5-6 év. Művészetire 1 év múlva nincs esélyed, mert ahhoz már évek óta folytatnod kellene művészeti tanulmányokat (képzőművészet, zene).
2020. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Felvi.Hu
2020. okt. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"senki sem magyarázza el ezeket a dolgokat nekünk (11-es vagyok)"

Olvasni már megtanítottak, egész nap a neten logtok, tudjátok, hogy működik a kereső ( meg a gyk), mi kéne még? Ha szóbeli eligazításra is vágytok, kommunikáljatok (ne csak itt, a gyk-n): kérjétek meg az ofőt, hogy legyen szó ilyenekről osztalyfonoki órán. Magától meg azért nem vette elő, mert 11.-ben még raertek, az a lényeg, hogy tanuljatok, egyébként is sok minden változhat még addig.

2020. okt. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm!

3: Összefoglalást kértem,

nem pedig kioktatást, de köszi.

2020. okt. 18. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kioktatas akart lenni, hanem magyarázat ötletekkel.
2020. okt. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát jó. Ezen az oldalon már nem tudom mit lehet támadásnak venni és mit nem.
2020. okt. 18. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:
:)
2020. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Felvi.hu-n minden le van írva. Rámész a kezdőoldalon a szakok leírása fülre, és ott kedvedre nézegetheted, hogy milyen szakot hol, hogyan, milyen előfeltételekkel végezhetsz el.

Van egy egyetemek/főiskolák fül, ott pedig a felsőoktatási intézményeket külön külön, karról, karra tanulmányozhatod át, hogy milyen képzések vannak.


Ezen kívül az iskolában vannak tanárok, akik mind jártak egyetemre, illetve az osztályfőnököd feladatai közé tartozik az erről való tájékoztatás, bizalommal lehet keresni őket ilyen kérdésekkel.


Ha viszont még ennek sem tudsz utánanézni, akkor nem biztos, hogy az egyetem egy leányálom lesz neked.

2020. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utána tudtam volna, de ez egy gyorsabb és egyszerűbb opciónak tűnt. Nem hiszem, hogy ennyiből meg tudná bárki is állítani, hogy alkalmas vagyok-e az egyetemhez.
2020. okt. 22. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!