Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mechatronikai mérnöknek vagy...

Mechatronikai mérnöknek vagy mérnök informatikusnak érdemesebb menni ?

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Mérnök informatikusnak.
2020. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
szerintem is mérnök informatikusnak (a mechatronikát nem javaslom, egy barátnőm járt oda, nehéz volt, elvégezte - de itthon elhelyezkedni vele nem könnyű. főleg úgy hogy azon a területen, amit tanultál. ő most németországban dolgozik) ha ilyesmi érdekel, szerintem inkább gépész legyél.
2020. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat
2020. okt. 18. 15:00
 4/5 anonim ***** válasza:
22%

Nehéz elhelyezkedni mechával? what

Ahova villamos mérnököt / gépész felvesznek , oda felvesznek mechásat is.

Tőled függ mire akarsz menni.

Ha kb csakis programozás/ weblapokkal / műszaki programokat használni ( Labview,matlab) (( mondjuk ezekkel nem csak ott lehet, sőt ) akkor mérnökinfo.

Ha bármennyire is érdekel az automatizálás, pl egy gyártósor felépítése, dolgok összehangolása minden mással, gondolok itt a mechanikai ( mechatronikai ) alkatrészek összekötése villamosan és ezek programjának megértése / megírása , akkor mechatronika.

Én jelenleg mechán vagyok , jövőben majd valamilyen formában robotokkal szeretnék foglalkozni, ezért választottam.

2020. okt. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Igaz, hogy vannak helyek, ahova kiírják, hogy mechás is betöltheti a pályát, viszont ha előkerül egy villanyos, vagy infós, egyből őt veszik előre. Magyarországon fejletten a mecha képzés és nincs is nagyon terepe. Ezen kívül nem tanul meg annyira programozni sem, mint a villanyos vagy infós, sem nem fogja annyira tudni az elektronikát, vagy bármi egyebet amit egy villanyos. Ha valakit a gépi szakirány érdekel, gépészetre éri meg menni.

2021. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!