Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ez így működhet?

Szerintetek ez így működhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem még messze van az érettségi, mégis nagyon foglalkoztat, a gimi után merre menjek tovább.

Egy ideje azt a tervet szövögetem, hogy a BMEn elkezdem a fizikus képzést, és fél év után a mechatronikai mérnökit vagy a mérnökinformatikusit is (még nem döntöttem el). A kérdésem első sorban az lenne, hogy ha ezt így csinálnám, akkor a mérnöki képzésben fel kellene-e vennem a fizikához és a matekhoz kapcsolódó tárgyakat? Józan paraszt ésszel, és gimnazistához hű naivitásommal úgy gondolom, hogy nem, lévén azt a fizikus képzésen már megtanultam és levizsgáztam belőle.

Ha ez így működne, és meg lenne ez a két diplomám, a következő lépésem az lenne, hogy elvégezzek egy pedagógiai képzést, hogy óraadó fizikatanár is lehessek a kutatás és a mérnöki tevékenység mellett. A pedagógia független lenne a tantárgytól, amit tanítani szeretnék majd, vagy ott is "újra kellene tanulnom" a fizikát? Esetleg a fizikus diplomám miatt "csak" pedagógiát kellene tanulnom?

A tudomány (különösen a fizika) az életem, amióta az eszemet tudom, és szeretnék a lehető legjobban dönteni, amikor végzősként leadom a jelentkezésemet az egyetemre, ezért kérlek Titeket, hogy ha tudtok valamit az ilyen típusú képzésekről, segítsetek Nekem kicsit tájékozódni ebben a számomra egyelőre kissé kusza világban. :)


Előre is köszönöm szépen!


16L



2019. ápr. 19. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
“ a BMEn elkezdem a fizikus képzést, és fél év után a mechatronikai mérnökit“ ... valahol itt fog majd megbukni az elképzelésed. Láthatóan fogalmad sincs a követelményekről, sem a felsőoktatásról.
2019. ápr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen abszurdum amit irsz, semmi ertelme.
2019. ápr. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, való igaz, hogy még nem sok fogalmam van róla, hogyan is működnek a dolgok a felsőoktatásban, ezért is írtam ki a kérdést; hogy segítséget kérjek a tájékozódáshoz.

Úgy gondolom, 16 évesen még nem baj, hogy nem tudok mindent. Azért kérdezek, hogy két év múlva már rendesen képben legyek.

Tehát kérlek, fejtsétek ki értelmesen és informatívan a gondolataitokat, hogy tanulhassak belőle.

Köszi!

2019. ápr. 21. 14:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges két ilyen kaliberű szakban gondolkoznod.


Csinálj egyet, de a felesleges idődben szerezz szakmai tapasztalatot cégeknél. Ha ilyen könnyen veszed a képzést akkor akár pár évnyit is összeszedhetsz.

Többre mész vele mint több szakkal. Sőt szerintem az az óra, számonkérés meg egyéb ütközések miatt nem is kivitelezhető.

2019. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Gratulálok az előző válaszolóknak, magas intellektusú és pozitív személyiségek lehetnek... :)

Az én tudásom nagyjából a legkisebb természetes számhoz van közel, így erre nem tudom a helyes választ, de le szerettem volna írni, hogy ha ti olyan sokat tudtok erről a dologról, akkor ne oltsátok le a kérdezőt, hogy ő nem tudja, mert ha tudná nem kérdezné!

Inkább adjatok értelmes, eligazító választ neki, az a legjobb.

Sok sikert a fizikához! (én kémia párti vagyok:))

2019. ápr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-esnek és 5-ösnek köszönöm a tanácsokat, illetve a biztató szavakat! :) Ment a zöld pacsi.
2019. ápr. 23. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!