Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire érné meg a vezetés...

Mennyire érné meg a vezetés és szervezés MSc mellé elvégezni a műszaki menedzser MSc-t?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős vezszerven folyamatmenedzsment szakirányon, és elkezdett foglalkoztatni a gondolat, hogy talán még egy műment elvégezve jobban szélesednének az elhelyezkedési lehetőségeim.

(Elsősorban termelést végző multiknál szeretnék elhelyezkedni.)

Vagy teljesen felesleges lenne?



2020. okt. 20. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesnek nem mondanám, viszont ha már ez a vonal foglalkoztat, még sokkal többet érne egy gépészmérnöki, gyártós vagy folyamatmérnök szakirányon.
2020. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!

Igen, tudom, hogy elsősorban ez egy gépészmérnöki terület.

Viszont egy gépészmérnök BSc-t már nem szeretnék elkezdeni, ami jobb esetben 3,5 év. Mesterre meg nem tudnék menni, mert az alapdiplomám az teljesen másik területről való.

Alapszakon elég sok gazdasági tárgyam volt, és azoknak köszönhetően jutottam be vezszervre. (Itt még pótolnom kellett krediteket is ez miatt az első évben.)

Akkoriban nem tudtam volna jelentkezni műmenre sem, mert oda sem lett volna meg a bejutáshoz szükséges kredit.

De vezszerven viszont már most tudtam szerezni annyit, hogy ezekkel együtt a műmenre betudjak jutni akár most keresztfélévben is. (Valószínű ott is lenne azért kreditpótlásom.)

A lényeges dolog még az, hogy az ELTE-n tanulok, ahova az oktatói gárda java részét a BME-ről kaptuk, és gondolom ez miatt, a tantervek elég sok hasonlóságot mutatnak az ottani tantervekkel.

Ezért is a BME műmen érdekel, mert valószínű, hogy rengeteg tárgyat tudnék elfogadtatni. Így remélem, hogy tudnám redukálni a képzési időt. :D

2020. okt. 20. 14:33
 3/5 Vodafonelive ***** válasza:

Okos gondolat es elvileg a mumen muszaki diplomanak szamit de ilyen folyamatmernoki munkakorokre alig van eselyed bekerulni, mint amit fentebb irnak.

A gepeszmernoki mester valoban a szopoka-nyalokasabb mesterek koze tartozik es nem a habisokhoz, az alapszak meg ugye alapbol gaz, mert azon a tanarok ugy tekintenek rad, hogy van egy erettsegid es csokolom.

Ha van meg ennyi idod, lehet belevagnek de mindenkeppen levelezon es munka mellett vagy gyakornoknak, mert a mumen egy kezzel megfoghatatlan szak.

2020. okt. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Már ott tartok életkorban, hogy egy új alapszakot nem szívesen kezdenék el. :D

Ha nem is folyamatmérnöki pozícióra, de folyamattervezésre, termeléstervezésre elvileg a vezszerv jó lenne a szakirányommal, sőt még minőségügyben is, mert vannak minőségmenedzsment tárgyam is. Direkt ezek miatt választottam ez a szakirányt.


Dolgoztam korábba egy cégnél, ahol minőségügyön a műszaki diplomások mellett voltak gazdasági diplomával is. Volt olyan, aki minőségügyi mérnök volt közgazdászként. A többség mondjuk műmen és egyéb mérnök volt.

Ugye alapjáraton bármilyen műszaki diplomát kérnek a nem annyira hardcore mérnöki pozíciókhoz. A minőségügyi mérnököt nem gondolnám annyira erősnek, mint egy folyamatmérnökit.

Ezért is gondolom, hogy ilyen és ehhez hasonló pozikhoz jó lenne a műmen, vagy lehet vezszervvel is betudnám tölteni, és egy új szakot elkezdeni időpocsékolás lenne?

2020. okt. 20. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon gagyi szak. Vagy más műszaki képzés ajánlott helyette, vagy hagyd szerintem ki nyugodtan!
2020. nov. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!