Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A vizsgákon rosszul teljesítek...

A vizsgákon rosszul teljesítek, pedig sokat tanulok?

Figyelt kérdés

Amikor készülök egy zh-ra, akkor mennek a feladatok, a nehezebbek is, és tök nagy önbizalommal vágok neki a dogának, de amikor ott van előttem a feladatsor, akkor annyira kétségbeesek, hogy a legalapabb dolgokat nem tudom megcsinálni. Nem azért, mert olyan nehezek lennének, hanem leblokkolok. Így írtam most szerintem egy 1-es zh-t, úgy hogy a házikban, amiket csináltam előtte, kevés hiba volt.

Másik eset, nemrég volt a szóbeli nyelvvizsgám, ami előtt annyira izgultam, hogy végigremegtem a vizsgát, és totál hülyeségeket makogtam, tele nyelvtani hibákkal. Nyáron pedig külföldiekkel dolgoztam, kb végig angolul kellett beszélnem, szóval szerintem azért tudok egy B2-es szinten, de a vizsgán...totál lefagytam.

Nyilván, hogyha brutál jól beszélnék angolul, akkor nem lenne ilyen probléma, mert akkor szerintem, ha izgulnék is, nem befolyásolná ennyire. Hogyha pedig sokkal több feladatot csináltam volna zh előtt, akkor az is jobb lett volna...de én csak azt szeretném, ha ezeken a számonkéréseken a tényleges tudásomról számot tudnék adni. Mindig nyugtatom magam, hogy nem kell izgulni, stb, de nem segít.

Hogyan tudnék ezen urrá lenni szerintetek?



2020. okt. 21. 12:15
 1/1 savanyújóska ***** válasza:
Prezentáláskor is ugyanígy izgulsz? Ha igen, akkor jó kiindulás lehet, hogy kisebb baráti körben prezentálsz, hogy legyen nyomás, de azért nem nagy téttel. Illetve a vizsgadrukk egy elég általános jelenség, szóval ha rákeresel is, biztosan sok megoldás van, nem tudom, mivek próbálkoztál eddig. Sajnos tuti tipoeket nem tudok, mert nem izgulok jobban az átlagnál, ami nekem segíteni szokott, hogy a vizsga/zh előtt félórával leteszek mindent és pihenek és lélekben készülök rá, értsd max. valami cikket olvasok, de semmi olyat, ami komolyabb mentális erőfeszítést igényelne, és egyáltalán semmit, aminek köze van a tárgyhoz. Nekem sokat segít abban, hogy amit addig tanultam, leülepedjen, plusz fókuszba is kerülök, mire neki kell ülni. (De erre tudatosan figyelni kell, hogy ne kalandozz el nagyon, de ne is a vizsga legyen az elsődleges, ami foglalkoztat.)
2020. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!