Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg csak diplomával...

Tényleg csak diplomával ismernek el valakit?

Figyelt kérdés
Cukrász szeretnék lenni, 2 éves képzésre szeretnék menni, de ez nyilván nem ad diplomát, mert nem egyetemi képzés. Apukám nem támogatja, mert szerinte meg fogom bánni, csak diplomával fognak elismerni, ezzel a vegzettseggel pedig egy senki leszek szerinte. Kicsit elbizonytalanodtál, annak ellenére, hogy egy egyetemi szak sem érdekel.

2020. okt. 26. 22:27
 1/6 A kérdező kommentje:
*elbizonytalanodtam
2020. okt. 26. 22:27
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egészen igaz. A sok munkatapasztalat alapján is elismerhetnek, főleg ha bejutsz valami jó helyre és ott le tudsz húzni több évet.
2020. okt. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Ha a cukrász szeretnél lenni ne add fel az álmod amiatt, mert azt mondják mások, hogy így nem fognak elismerni.

Ha kitartóan dolgozol és még egy kis tehetséged is van, el fognak ismerni:)

Diplomásként sincs semmilyen garancia arra, hogy elismert leszel, főleg ha valami büfészakot csinálsz. Mivel lenne így jobb, ha elmennél egy olyan egyetemi szakra, ami egyáltalán nem érdekel?

2020. okt. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A cukrászat nem a legjobb szakma, mivel Dunát lehet rekeszteni cukrászokból, és egészen egyszerűen nincs ennyire szükség. Arról nem beszélve, hogy ha végre Magyarországra is bejön az egészségmánia, akkor sorban zárnak majd be a cukrászatok.


Nem minden kétkezi szakma ennyire rossz, de pont a cukrászat igen. Ha vendéglátásba akarsz menni, akkor igenis sokat ér(ne) egy vendéglátóipari iskola, mert ott megtanítanának például üzletet vezetni, amire jó esetben szükséged lehet később is. Természetesen diploma nélkül is lehet saját kocsmád vagy cukrászatod, de a tanulás biztosabb recept, ha nem te vagy a tulaj...


Összességében a szüleid a legjobbat szeretnék neked, és a cukrászat – valljuk be – nem volt az évezred ötlete. Az semmirekellő, akik nem tanulnak, nagy része cukrász szeretne lenni ma Magyarországon, és ez logikus is hiszen például női szakmákból még ez az, ami valami perspektívát ad, a többi eleve kudarc.


Összefoglalva: felejtsd el a cukrászatot és keress egy rendes szakmát.

2020. okt. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* vendéglátóipari egyetem
2020. okt. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg érdekel még valami?

Mert tanulhatsz azt egyetemen és mellette megcsinálhatsz egy cukrász képzést. Vagy először cukrász képzés utána egyetem.. vagy pedig fordítva :)

Így “több lábon” állnál ha esetleg bármi történne.


Egyébként diploma nélkül is lehet az ember elismert. Ez nem attól függ, hogy kinek van diplomája és kinek nincs.

Én csak instagramon látom, hogy egy-egy cukrászda milyen csodás tortát, sütiket csinál. Főleg, hogy vannak ilyen-olyan mentesek is :)

Meg persze annyi új technika van meg díszítési dolog. Szerintem ha ezeket is kitanulja az ember és tudja alkalmazni akkor biztos nagy siker lesz.

2020. okt. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!