Milyen szakra mehetek?

Figyelt kérdés

Jelenleg tizedikes vagyok egy 3 éves gimnáziumban, és sok-sok mérlegelés után úgy döntöttem egyetemre megyek. Vagyis szeretnék majd, de van egy gond.

Sajnos egész életemben gondban voltam a matekkal, általános éveim utolsó évére (s onnantól kezdve a mai napig) fel lettem mentve matekból. Nem osztályozhatnak belőle, nem feleltethetnek, és dolgozatot se írathatnak velem. Ettől függetlenül kilencedikig odafigyeltem órán, igyekeztem megérteni a matekot, írtam/másoltam mindig a füzetbe, de sajnos most már 10-ben annyira nehézzé és bonyolulttá vált, hogy már nem igazán figyelek és nem is másolok mert egyszerűen nem értem. És nem is kérdezek a tanártól hisz felvagyok mentve, így az ilyen tanulókkal nem foglalkoznak, csak vagyunk és kész... :/ rajtam kivűl még 3 diák van aki felmentett matekból.


A lényeg, hogy habár a matek felmentésem miatt az infoszakról lemondhatok (pedig a programozás, kódolás mindig is érdekelt és szívesen foglalkoznék is vele), így akkor melyek azok a szakok, amikre jelentkezhetek egyetemekre?

Mik azok, amikhez nem kell matek?



2020. okt. 28. 01:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Rendőrtiszti.
2020. okt. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy rendőrnek pont kizáró ok, ha van valami ilyen baja. Igazából sok mindenért kieshetsz alkalmasságin. Én NKE-re készülök, szóval tudom.

Humán szakokra mehetsz, bölcsésznek, vagy valami rekreàciószervezőnek, ilyesmi.

2020. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Felmentésed azért van matekbol, mert diszgráfiát állapítottak meg nálad?
2020. okt. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3, maximum diszkalkulia esetén adnak felmentést matekból, a diszgràfia teljesen más...
2020. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kémia, biosz mennyire megy? Orvosin nincs komoly matek. (Amúgy én is fel voltam mentve középiskolában, és ettől függetlenül 2 éve villamosmérnök lettem (csak BSc). Napi 5-6 óra matekozás pár éven keresztül csodákra képes. Még egy diszkalkuliás embernél is.)
2020. okt. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gyűrd a matekot, próbálj minden követ megmozgatni. Gagyi módon oktatják, mert a közoktatásban a matematika csak az emberi számológép álneve.

Ha amúgy érted, csak a mechanikus kiszámolással van a baj, akkor az már fél siker. Gyakorolj sokat, kérdezz, járj utána.

Ha inkább nem, akkor orvosi például jó lehet, vagy jogi, vagy más humános szak is.

2020. okt. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Inkább a humán szakok fele nézz körül, és én az orvosit kilőném, tekintve, hogy aki orvosin tanul az látja, hogy azért a matek kell itt ott rendesen. Pályaválasztási tanácsadóra kérdezz rá a suliban, nálunk volt rá lehetőség ( a pazichologus volt) és nagyon sokat segített
2020. okt. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Muszáj egyetemre menned? Választhatnál valami hasznos foglalkozást is. Menjél betegápolónak, masszőrnek, vagy bárminek. Minek mindenkinek az egyetem felé orientálódni?
2020. okt. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Orvosi egyetemre menjen??? Oda aztán csak a legjobb fejeket veszik fel, de még így is sokszor csak a hatodik próbálkozásra tudják eltalálni, kinek mi a betegsége. Nagyon jó koponya kell ahhoz!!
2020. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Engem leginkább a müvészet/rajz az, ami érdekel. És a grafika szakon gondolkodtam. Amióta csak az eszemet tudom rajzolok, és igyekszem fejlödni benne.

Orvos nem szívesen lennék, sőt. De még masszőr se igazán.

És habár elég jó tanácsadó vagyok az ismerösi körömben, és jó hallgatóság is, valahogy nem érdekel a pszichológia. Anno gondolkodtam rajta, de rájöttem, hogy nem tudnék annyi emberrel foglalkozni. Nekem is megvannak a magam bajai, a saját életemet hoznám helyre leginkább.

Kémia és a fizika a halálom. A bioszból hármas vagyok, de éppen hogy, szóval az se megy valami jól.

Programozó se lehetek, így ha úgy vesszük az egyetlen dolog, ami érdekel, az a művészet.

2020. nov. 1. 02:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!