Milyen szakra mehetek?

Figyelt kérdés

Jelenleg tizedikes vagyok egy 3 éves gimnáziumban, és sok-sok mérlegelés után úgy döntöttem egyetemre megyek. Vagyis szeretnék majd, de van egy gond.

Sajnos egész életemben gondban voltam a matekkal, általános éveim utolsó évére (s onnantól kezdve a mai napig) fel lettem mentve matekból. Nem osztályozhatnak belőle, nem feleltethetnek, és dolgozatot se írathatnak velem. Ettől függetlenül kilencedikig odafigyeltem órán, igyekeztem megérteni a matekot, írtam/másoltam mindig a füzetbe, de sajnos most már 10-ben annyira nehézzé és bonyolulttá vált, hogy már nem igazán figyelek és nem is másolok mert egyszerűen nem értem. És nem is kérdezek a tanártól hisz felvagyok mentve, így az ilyen tanulókkal nem foglalkoznak, csak vagyunk és kész... :/ rajtam kivűl még 3 diák van aki felmentett matekból.


A lényeg, hogy habár a matek felmentésem miatt az infoszakról lemondhatok (pedig a programozás, kódolás mindig is érdekelt és szívesen foglalkoznék is vele), így akkor melyek azok a szakok, amikre jelentkezhetek egyetemekre?

Mik azok, amikhez nem kell matek?



2020. okt. 28. 01:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem gondolkodtál azon, hogy szakmát tanulj? Leírásod alapján az öcsém hasonlít hozzád. Ő hegesztőnek ment, és nem bánta meg. Ott ki tudja egy-egy csicsás kerítésen, szerkezeten élni a kreativitását is, és egész jól is fizetnek érte (+ a maszekolás sem rossz anyagilag).
2020. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!