Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Károli jogi szakáról szeretn...

A Károli jogi szakáról szeretnék több infót, ki mit hallott, kinek mi a személyes tapasztalata(későbbi elhelyezkedés..) Néhány éve számos negatív véleményt írtak, tudni szeretném változott-e azóta a szak megitélése ?

Figyelt kérdés
Tényleg ennyire “kínos” tud lenni, ha valaki ott végzett? Személy szerint nekem szimpatikus,de túl sok jót nem írtak róla sehol.

2020. okt. 29. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szar
2020. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge, ráadásul református.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog-és Államtudományi Kara viszont jó. Az ELTE is jó csak ott szivatnak egy Pázmányos évfolyamtársam szerint

2020. okt. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Nem gyenge, nagyon is szinvonalas, nagyon jó tanárokkal. Aki ezt kétségbe vonja, az menjen rá a honlapjára és nézze meg a tanári listát, az egyetem oktatási programjait stb. Ugyanis pár éve új vezetősége van a jogi karnak, akik teljesen megváltoztatták az oktatás szinvonalát és a követelményeket. Én pár hete adtam be - egy ügyvédi irodába és egy másik helyre, ahol büntetőjoggal foglalkoznak, - mint harmad éves joghallgató állásajánlatra a jelentkezésemet. A meghallgatáson voltak Pázmányosok, Elte-sek, mégis engem is kiválasztottak, mind a két helyre, végül a második hely ajánlatát fogadtam el. Nem azt nézték, hogy Károlis vagy, hanem azt, hogy milyen volt a benyomás, a fellépés, a motivációs levél, hogyan tudtam kifejezni magam stb.. Szóval aki azt írta róla, hogy szar az hülyeséget irt. Amúgy szoktak jönni az egyetemre meghivottként volt Károlisok is órát tatani, ahogy elnézem közöttük a sok bírót, ügyvédet, ügyészt, TEK-es vezetőt tényleg ,,szar" lehet az oktatás. Véleményem szerint, pont a jogi pályánál lényegtelen, hogy melyik egyetemen végzed el, mert ha a pályára alkatilag alkalmatlan vagy, akkor végezhetsz Te a nagy hírű ELTE-n, akkor se fogod megállni a helyed a pályán. Viszont a Károlin 5 évig legalább jól érzem magam, mert a tanárokon kívül még a társaság is szuper.
2020. okt. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
A gimimből a 2 leghülyébb srác ment oda fizetősre és még ők is kiviszik full kettessel. Ezek alapján én azt tudom mondani, hogy színvonaltalan és gyenge az oktatás és az elvárások.
2021. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!