Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiknek tanuljak tovább...

Melyiknek tanuljak tovább szerintetek?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős egy gimiben, fogtechnikuson és élelmiszermérnökön gondolkozok. Melyik éri meg jobban később, melyikkel lehet jobban elhelyezkedni és a fizetések melyiknél jobbak? A fogtechnikuson már 14 éves korom óta gondolkozok, most pedig képbe jött hogy az élelmiszermérnököt próbálom meg. Tudom más mérnökök jobban keresnek, de a biosz érdekel inkább mint a többi természettudományos tantárgy, és szerintem oda tudnék bekerülni inkább mint például anyagmérnöknek. Mindkét szakmáról vagy azt hallom hogy hú de jól keresnek, vagy azt hogy hú de rosszul így elég nehéz kiigazodni..

2020. okt. 30. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam (tapasztalatom azonban nincs), hogy egy jól képzett fogtechnikus jól keres. Ráadásul ha ez érdekel, régebb óta, akkor mindenképp érdemes ezt választani, nem lőhetsz nagyon mellé vele. Lehet, hogy az élelmiszernérnökit is szeretnéd, viszont nem érdemes megkockáztatni, hogy végül ne élvezd az egyetemet és azon bánkódj, hogy miért nem a másikat választottad.

Egyébként azt javaslom, hogy nézz utána, pontosan milyen tantárgyak is vannak az adott szakokon, és hogy később milyen elhelyezkedési lehetőségeid lennének, mik a feladatai az adott szakembereknek. Ez is segíthet abban, hogy dönts.

2020. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fogtechnikussal jobban jársz.
2020. okt. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogtech. ezzel nem lőhetsz mellé.
2020. okt. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 31. 11:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért adtok egy fiatalnak agyatlanul tanácsot? Ennyi erővel 3x feldobhatna egy érmét, hogy melyik fog nyerni. Kérdező! Ne a kommentekre hallgass, hanem magadra. A legfontosabb a mérlegelés, lehetőségek, szakma iránti szeretet, fizetés, munkakörnyezet, mindent vegyél figyelembe! Hallgass meg szakmabelieket, szüleidet stb :)
2020. nov. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!