Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányba tanuljak tovább?

Gabriella_kovacs246 kérdése:

Milyen irányba tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Olyan munkára vágyom, aminek nem az a célja, hogy sok pénzt keressek vele, hanem hogy rászorulókon segíthessek. Egy elit gimnáziumba járok, és úgy gondolom, hogy jó adottságaim vannak. Szociális munkán gondolkoztam, de a szüleim szeretnék, ha egy kicsit ,,többre vinném”. Érdekel a politika és a pszichológia. Milyen szakmával tudnék a lehető legtöbb segítséget nyújtani? (az orvosi nem opció)

2020. aug. 1. 21:38
 1/9 anonim válasza:
94%
Szerintem egy embert legjobban a tudás tud kiemelni a nyomorból, ha egy gyerek jó oktatást kap, akkor ezzel már el is lehet érni, hogy ne legyen majd rászoruló. Tehát én azt javaslatom szerezz egy tanári diplomát.
2020. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Nézegesd meg a HR szakokat. Felemelő érzés embereknek munkát adni.
2020. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Állj papnak .
2020. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógypedagógus vagy a tanár is nagyon jó opció, ahogy az első válaszoló is javasolta.
2020. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Ami a pszichológiát illeti, elég sok olyan megy oda aki hát... IDIÓTA. Talán te lehetnél egy jó példa!
2020. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia jó opció, de alapból mindenkiben benne van az, hogy szeretné megvaltoztatni a világot, jobbá tenni. Neked azt kell eldontened, hogy hogyan szeretnéd.

Ne a szüleid döntsenek, őszintén szólva ne foglalkozz velük nagyon e tekintetben, inkább menjél nyílt napokra, olvass “segítő” szakokra és rá fogsz jönni, hogy mi a te utad. Ha meg nem, mindig van lehetőséged váltani

2020. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit én írtam azt arra értettem, hogy sok pszichológusból nem nézem ki, hogy nekik ez való lenne. Szerintem érdekli őket de ennyi. Szerintem ha egy embernek sokat segítesz, az már egy világ megváltása, neki legalábbis biztosan. Mindenesetre politikával nem váltod meg a világot, legalábbis kevésbe mint a pszichológiával, a politika az a gazdagok seggnyalása ma.
2020. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban igaz amit az utolsó ír és tényleg sok palyaelhagyo pszichológus van, de ez pont azért van mert pusztán megtetszik nekik a szak és azt gondolják egy fotelben ülve hallgatják mások problémáit és bólogatnak majd beszedik a 10-15 ezret egy oraért. De ez nem így van, utána kell járni hogy megy ez. Ez is hivatás szerintem
2020. aug. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A pszichológus pályát választok jelentős hányada sajnos a saját belső problémái földolgozása-megoldása céljából fordul arra.

Akadnak köztük pszichopaták is.

2020. aug. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!