Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre menjek? Nem...

Milyen egyetemre menjek? Nem tudom eldönteni, mit kezdjek magammal, idén érettségizem. 19/F

Figyelt kérdés

Alapvetően "művészlélek" vagyok. Zongorázom, és éneklek, a zene a mindenem, ugyanakkor imádom az autókat, 2,5 éve vezetek már és imádom, szeretem az irodalmat, érdekelnek a pénzügyi témák, de a matek nálam mindig 3-4, nyelvekben vagyok egyedül nagyon jó, van felsőfokú nyelvvizsgám németből és angolból, illetve emelt érettségim is belőlük (előrehozott módon már megírtam őket), főzni sütni is nagyon szeretek, illetve a repülés is érdekel nagyon, de a pilótaképzés egy vagyon...Valamit mindenképp szeretnék tanulni, de az a baj, hogy úgy annyira nem vonz az egyetem téma, nem vagyok motivált, főleg Magyaroszágon. Már egy éve dolgozom egy ingatlanirodának, és szeretek pénzt keresni. Tudom, hogy nincs jobb befektetés a tanulásnál, de nincs ötletem, mit tudnék kezdeni magammal. A kereskedelem és marketing szak még úgy ahogy "tetszik", de úgy különösképpen nem érdekel... Mindig az volt bennem, hogy majd írok egy olyan számot, amitől elismert és sikeres leszek, de rájöttem, hogy ez nem ilyen egyszerű és reális. Őszintén nem tudom mit kezdjek magammal, és az időm fogy, nemsokára be kell adni a jelentkezéseket. A magamfajtának milyen tanácsokat adnátok? Előre is nagyon köszönöm.


Ui: Külföldi tanulást nagyon el tudom képzelni magamnak, de jelenleg rengeteg minden köt ide, ezért ez majdhogynem teljesen kiesik.



2020. nov. 3. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A matek mutatja meg, hogy van-e eszed. Én emelt szintű matekvizsgát tennék kötelezővé mindenkinek, ugyanis rettentően kib@sztak velem a kötelező nyelvvizsgával. 0 nyelvérzékkel rendelkezem, de kiváló vagyok reálból. És tudd, hogy rám mindig szükség lesz, mert elfogynak a matektanárok egyszer.
2020. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Művészettel ne foglalkozz. Akkor a nyelvekkel inkább. Tolmács, fordító ilyesmikre keress mik vannak
2020. nov. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pénzügy
2020. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

#1 köszönjük. Tehát te hülye vagy valamiből, akkor mindenki hülye, ha nem jó abból, amiből te igen. Remélem soha nem jutsz el oda, hogy tanár legyél.


Kérdező: Ha ennyire megy a nyelv és "tetszik" a kereskedelem, akkor esetleg a "Nemzetközi gazdálkodás" jó lehet neked. Bármelyik nyelven lehet tanulni.

2020. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!