Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire durva a kémia orvosin...

Mennyire durva a kémia orvosin, illetve melyik félévekben milyen kémiával kapcsolatos tárgyak vannak? 18/L

Figyelt kérdés
Kilenc és tizedik osztályban szinte egyáltalán nem tanultam kémiát, általános suliból nem voltak alapjaim, így is mindig kihúztam 4-5-re. Tavaly kezdtem a kémiával foglalkozni, és teljesen simán ment, pedig volt, hogy idegen nyelven is tanították. Nem voltak gondok sem a számolással, sem mással. Viszont idén, végzősként teljesen megrekedtem, kéttannyelvű gimibe járok, bio/kémia fakton vagyok viszont online oktatáson keresztül tanulunk, ráadásul idegen nyelven. Külön tanárral próbálok felzárkózni, de eszméletlen elkeseredett vagyok, mivel eddig nem voltak a kémiával gondok, de most eléggé küszködöm, és a magyarországi kémia ettől 100x nehezebb, megvettem már legalább 6 könyvet amiből tervezek mind elméletet, mint számításokat tanulni, de rettegek, hogy kibukom emiatt az orvosiról. Gyenge kémiások, esetleg akik fizikával mentek, vagy hasonló problémával küzdöttek, ti hogyan éltétek túl? Illetve mely tantárgyakkal és meddig kell szenvedni? :(

2020. nov. 4. 04:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden az első évben van orvosi kémia,ami állítólag olyan, mint az emelt kémia, csak kicsit kibővítve. Második évben biokémia van, de annak már kb semmi köze a gimis kémiához, nagyvonalakban a sejtekben lezajló folyamatokról van szó. Úgyhogy igazából csak 1.ben kell a kémia. Én fizikából érettségiztem, nem is voltak nagyon kémiás alapjaim, így egy kicsi plussz erőfeszítést igényelt a tárgy, de nem volt vészes egyáltalán a teljesítése. Ne félj szerintem előre, biztosan menni fog az, és (legalábbis nálunk) egyáltalán nem olyan fontos, mint amilyennek beállítják.
2020. nov. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben is első félévben van orvosi kémia. Heti 3x45 perc. Hát én nem irigylem azokat, akik fizikával jöttek, mert rohadt gyors a tempó. Az általános kémia rész valóban nagyjából megfelel a gimis anyagnak, persze vannak benne újdonságok, de azért nem olyan sok, a szerves kémia rész már sokkal újabb és reneteg képletet meg mechanizmust kell megtanulni, de perszr ezeknek megvan a logikájuk, szóval gonolkodva egész könnyen megjegyezhetők. Amit ki akarok hámozni, az az, hogy érdemes ráfeküdnöd az alapokra és úgy idejönni, hogy azt érted.

Máskülönben szerintem rendszeres tanulással teljesíthető. Elég fontos tárgy, előadás+szeminárium és gyakorlat is van, össz-vissz 12 kreditet ér(a mihez tartás végett, ha esetleg nem tudnád, egy félévben átlag 30 kreditet szoktak gyűjteni egyetemen), de nem olyan nehéz, ha van logikája az embernek.

2020. nov. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapesttel kapcsolatban tudok hét évnél ezelőttről nyilatkozni, persze azóta sokat változhatott, meg nem biztos, hogy teljesen pontosan emlékszem, de azért emlékeim szerint nem volt az annyira rettenetes, és valóban csak egyetlen félévig tartott, utána már biokémia és molekuláris biológia jött, ami egészen más tészta. Mondjuk ha jól értem, azon gondolkozol, hogy inkább fizika emelttel próbálod magadat felvetetni, csak félsz, hogy utána viszont azért kémiát is kell tudni, és azon meg kiraknak? Mert amennyiben kémia emelttel szeretnéd magadat felvetetni, és felvesznek, akkor már szinte biztos, hogy az általános kémia tudásod miatt nem fognak kirúgni.
2020. nov. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kémia faktos vagyok immár második éve, tehát azzal is szeretnék bekerülni. Tegnap kezdtem az emelt bio 2005-s változatát csinálni, mivel fogalmazást nem írtam, így 80-ból 25 pontot értem el, ami ugye röhejes .

A kémiás emelteket pedig még meg sem mertem nézni.

Őszintén szólva nem is értem, mi a baj. A logikámmal nincs egetrengető probléma, teljesen rendben van, mindhárom mozaikos biot átnyálaztam, remélem, csak azért lett ilyen szar, mert a gondolkodásmódra kell rávezetnem magam, bár júniusig csak összekapom a dolgaim.

2020. dec. 9. 06:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezzel most még pluszba kérdezni szerettél volna valamit? Vagy csak így leírtad, plusz információként? Amennyiben kérdésnek szántad, kb. mit szerettél volna pluszba kérdezni? Mert nem teljesen tudom kitalálni ebből a posztból.
2020. dec. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak nyavalygok, mert sokat tanulok és nincsenek olyan eredmények amiket elvárnék, szóval nem volt más kérdés csak pure önsajnálat és saját magam nyugtatgatása tudat alatt :D
2020. dec. 9. 06:45
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Lehet a tanulási módszereddel van baj vagy csak szimplán ez nem neked való.
2020. dec. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én utolsó mentsvárként javaslom, hogy nézz szét a youtube-on. Nagyon sok kémiás (meg amúgy mindenféle) videó van bármilyen témakörben, persze leginkább angolul. Én a Khan Academy videóit nagyon hasznosnak találtam.

A csak tankönyves, jegyzetes tanulással én is megszenvedtem a gimi alatt. Hiába figyeltem, sokszor nem értettem. Ezekből a videókból pedig simán megértem.

Egyébként egyetemen ugyanez a helyzet. Hiába figyelek, járok be szinte minden előadásra, utána a diasorokat csak nézem hogy mi van... Hozzá kell néznem mellé valamit, hogy megértsem. Ez van. Nem mindenkinek egyforma a tanulási stratégiája vagy a felfogó képessége.

2020. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!