Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE GTI gazdálkodás és...

ELTE GTI gazdálkodás és menedzsment szakáról vélemény?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz a szak? Milyenek az oktatók? Tényleg ingyenesen lehet angol nyelven tanulni a tantargyakat? Elsősorban hallgatok tapasztalatait várom.:)

2020. nov. 7. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most vagyok első éves kereskedelem és marketing szakon az eltén, de az első félévben ugyanazokat a tárgyakat tanuljuk, így hátha tudok egy kicsit segíteni. :)

Szerintem maga a szak nem teljesíthetetlen, de nyilván folyamatosan tanulni kell, különben elcsúszol teljesen és onnan tényleg nehéz pótolni és újra felvenni a tempót. Minden héten zh-t írunk, ezekre elég sokat kell készülni, ami sokszor stresszes, főleg mert nagyon sok a tananyag (a gimi után élesváltás, meg kell tanulnod kicsit másképp tanulni, más mennyiségeket, kiszűrni a legfontosabb infókat, stb.), de a zh-k pontszámai alapján a félév végén kaphatsz megajánlott jegyet minden tantárgyból és ezt ha elfogadod, akkor nem kell vizsgázni menned, ami szerintem egy tök jó dolog, mert így gyakorlatilag részletekben kérik vissza azt az anyagot, amit a vizsgára egyszerre kéne tudnod. Úgyhogy van előnye is ennek a rendszernek, de nyilván fárasztó is folyamatosan számonkérésekre készülni, ez mindenkinek más egyénileg, hogy milyen rendszer válik be a legjobban.

Az oktatók, legalábbis akikkel eddig én találkoztam, többnyire szimpatikusak voltak és érthetően, jól magyaráznak szerintem, de az elején vagyok még, sok tanárt nem ismerek. Nekem az is furcsa volt egyébként a gimi, után, hogy ennyire nincs kapcsolatunk a tanárokkal, mármint rengetegen vagyunk a karon, így a covid ideje alatt is kb 120-an simán bent voltunk egy előadáson, szóval tényleg kvázi idegenek vagyunk nekik, de ennek ellenére emailben bármikor feltehetjük a kérdéseinket az anyaggal/zh-kal kapcsolatosan. A legpozitívabb csalódás egyébként a matektanárokkal kapcsolatban volt, mert szerintem nagyon rendesek és nem erre számítottam az elején:D

Nagyon sok tárgyat fel lehet venni angolul is, ezeket mind ingyen, ami szerintem szintén hasznos, hogy használd a nyelvet és megtanulj szakkifejezéseket is, viszont mérlegeld mindenképp előtte, hogy milyen szinten vagy angolból és hány tárgyat vállalj be egy félévben, de tényleg, mindenképp ajánlom! (Bár vannak tanárok, akiknek fura, magyaros a kiejtése, de még így is azt mondom, hogy hasznos).

Remélem tudtam hasznos infókat is mondani, ha bármi kérdésed van még, írj nyugodtan:)

2020. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!