Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sosem voltam jó tanuló, de...

Sosem voltam jó tanuló, de egyetemre szeretnék menni, szerintetek lehetséges? Nyelvtanulással kapcsolatban vannak tippeitek?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben fogok érettségizni, úgy érzem a magyar, és a történelem menni fog úgy ahogy szeretném, mert csak be kell seggelnem. De matekból mindig a bukás szélén álltam szinte és angolból sem tudok sokat (8 évig németet tanultam emelt szinten, de utáltam, ezért átmentem középsuliba angolra ott viszont semmit nem tanultunk, csak filmet néztünk a 4 évben)

Nem tudom van e esélyem bejutni úgy hogy most kezdek el tanulni úgy igazán. Van valakinek esetleg pozitív tapasztalata ilyen téren?



2020. nov. 10. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Ami nem népszerű szak oda könnyen bejutsz, a bentmaradás lesz nehéz. Azt találd ki mi érdekel mivel akarsz foglalkozni.
2020. nov. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
esélytelen, egy közép nyelvvizsgát se tudnál megcsinálni egyik nyelvből sem, az meg elég fontos lenne a diplomához. rossz jegyekkel, kevés ponttal talán valamelyik mucsaröcsögi alja főiskolára felvennének, de nyelvvizsga nélkül ott se kapnál diplomát. matekból miért vagy rossz? diszkalkuliás vagy? ha igen, akkor felmentenének matekból
2020. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

A német hogy ment? Abból se voltál jó? Angolt hogy érzed? Ragadt rád vmi a filmekből (szavak, kifejezések, egyszerűbb nyelvtani szerkezetek) vagy semmi?

Milyen szak érdekelne? Melyik tantárgyat szereted?

2020. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 tudom hogy jövőre esélytelen

De úgy gondoltam hogy érettségi után megcsinálok egy két éves szakmát (szakma plussz pontot ér), közbe pedig lerakok egy angol nyelvvizsgát és egy biosz érettségit. Angolt most csak annyira kéne tudnom hogy jó legyen az érettségim belőle

Nem tudom, még az is lehetséges, családi örökség, mindenki hülye hozzá

2020. nov. 10. 17:39
 5/11 A kérdező kommentje:

#3

Szörnyen ment, és meg is utáltatták velem a kemény oktatás miatt. Az angol sokkal könnyebb, kevesebb a nyelvtan, könnyebben érthetőbb. Nagyjából megértem amit mondanak, csak nehezemre esik beszélni.


Elsősorban a pedagógiát célzom be mert oda könnyebb bejutni, aztán a fő cél onnan tovább a pszichológia.

Jelenleg a magyar a kedvenc tantárgyam

2020. nov. 10. 17:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a matekból csak egy kettest kellene összekaparnod, az azért csak meglesz, illetve a bioszt tanulni ezerrel.


Angolból javaslom az Oxford nyelvtankönyvet, az elég jó a nyelvtanhoz. De jó lenne elmenned tanárhoz is, hogy beszélni is tudj.

2020. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Én angolból szinte bukásra áltam középiskolában, matekból olyan 3-as voltam most mégis egyetemen tanulok gazdaság és menedzsment szakon szóval lehetséges. Amúgy angolból egy B1-B2 szinten tanítják a nyelvet szóval olyan szintű tankönyveket nézeges hogy boldogulhas angolból.
2020. nov. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

"Angolt most csak annyira kéne tudnom hogy jó legyen az érettségim belőle"

nehogy azt hidd hogy egyetem alatt annyi időd lesz nyelvvizsgára készülni. ha mindenképpen egyetemre akarsz menni, inkább adj időd magadnak hogy a nyelvvizsgát megcsináld. ha a jelentkezéshez még nem is kell, de a diplomához kelleni fog.

2020. nov. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

Pszichológiára azért elég magas pontok kellenek, úgyhogy én ebben nem igazán reménykednék. Minimális pont 410 pont körül van ami már egy elég erős érettségivel jön csak össze.

Ha pedig elvégzed diplomát ott is vannak szintek amire be lehet váltani és az se ad többet mint 5-ös diplománál 400 pont.

2020. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
Menj inkább szakmára! Jobban megéri.
2020. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!