Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Folyékonyan beszélsz angolul...

Folyékonyan beszélsz angolul és szeretnél megtanulni németül?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Keresek valakit aki folyékonyan beszél angolul és szeretne közösen, egymást kölcsönösen taníva megtanulni németül.


Én 7 éve élek Németországban, folyékonyan, majdnem anyanyelvi szinten beszélek németül. Leraktam itt egy szakmát és most 26 évesen döntöttem el, hogy befejezem az érettségit is távoktatásban. (otthon anno félbehagytam a sulit, mert ide jöttem dolgozni).


3 éven belül emelt szintű nyelvvizsgát kéne tennem, illetve havonta 5-6 beküldendő feladatom van angolból és egyszerűen akármennyire tanulom (konkrétan minden nap) nem jutok előbbre.

Megvannak az alapismereteim, egy alap szókincsem, elméletben megy a nyelvtan is, de amint meg kell szólalnom vagy saját szöveget írnom, egyszerűen besülök, ülök a gép előtt mint egy birka.


A legbosszantóbb, hogy Magyarországon 6 évig tanultam az angolt, az elmúlt 6 évben pedig számtalanszor nekiálltam újra, de van egy szint amin megakadok, aztán feladom.

Egyértelmű, hogy ez a rendszeres nyelvhasználat hiánya szóban és írásban. Mert bár tanulom, de rendes beszélgetéseket nincs kivel lefolytatnom, ha írok egy szöveget nincs aki kijavít, így nem lehet haladni. Miután Németországba költöztem és rá voltam kényszerülve, hogy németül beszéljek, fél év elteltével már kezdtem a szakmám, olyan egyszerű volt, mintha németnek születtem volna :D Ehhez képest az angol katasztrófa, egyre jobban nyomaszt, hogy nem megy, ezáltal már gátlások is kezdenek kialakulni bennem, pl a beszéddel kapcsolatban.


Gondolom nem vagyok egyedül a helyzettel nyelvtanulás kapcsán, úgyhogy arra gondoltam szívesen megtanítanék valakit németül, ha az illető cserébe engem megtanít rendesen angolul.

Az elképzelés még nem teljesen tiszta, vehetnénk azonos felépítésű nyelvkönyveket amiből tanulni tudnánk, vagy egyszerűen számot cserélni és írogatni független dolgokról, akár ismerkedni (te angolul, én németül válaszolok, vagy naponta fél óra így-fél óra úgy, így tudnánk a másik hibáira is koncentrálni, kijavítani), később telefonálgatni, az opciók végtelenek. A lényeg, hogy RENDSZERES legyen és NE MAGYARUL, hogy tudjunk egymástól kérdezni és nagyjából (nyilván nem tanári szinten) el tudjuk magyarázni a másiknak a miértet. Olyan személyt keresek aki képes lenne napi egy órát intenzíven megeröltetni magát és nem kezd el 5 perc elteltével magyarul ezt-azt írogatni.



2020. jún. 21. 15:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!