Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakirány való nekem?

Milyen szakirány való nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Harmad éves gépész hallgató vagyok, viszont mostanra nagyon besokalltam a szaktól, kezdem elveszíteni az érdeklődésem ami sose volt igazán meg, semmi motivációm hozzá, jelentkezni is csak azért jelentkeztem mert gimiben ezt javasoltak a tanáraim...

Nagyon gondolkozok hogy váltani szeretnék, de nem tudom mi lenne az ideális, illetve hova vennének fel emelt érettségi nélkül a mai világban? Leírok pár dolgot magamról, a beállítottságomról, hátha nektek beugrik valami ami az én figyelmem elkerülte.


Dolgok amiket szeretek:

-fotózás

-főzés

-edzőtermes edzés

-egészséges életmód

-videójátékok

-vizuális alkotás (dizájn tervek stb)


Személyisegem:

-befelé forduló

-nem túl kommunikativ

-jó ember ismerő

-jó megfigyelő és alkalmazkodó


Ezek alapján nektek eszetekbe jut olyan dolog, amit egy ilyen érdekeltségű ember csinálhat, tanulhat?


2020. nov. 11. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Az emelt érettségi a felsőoktatási jelentkezés feltétele, így sehova sem.
2020. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha mégis teszel emelt érettségit, akkor dietetika majd táplálkozástudomány mester, csak hogy ne csak netes oldalak tudását meg a saját tapasztalatod ajánld másoknak, hanem érts is hozzá.


Ha pedig jól akarsz keresni, akkor UX/UI design, frontend programozás (Javascript, React, HTML, CSS etc.) és akkor lesz pénzed is edzeni meg fotózni.

2020. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos a programozás nagyon távol áll tőlem, ez az egyik dolog ami miatt ott akarom hagyni a mérnöki szakot, mert megkövetelik az informatika, ezen belül az alapszintű programozást is...

És ha nem mennék felső oktatásra mert tegyük fel, nem szeretnék újra érettségizni, milyen lehetőségeim vannak?

2020. nov. 11. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!