Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinusos mesterre, akiket...

Corvinusos mesterre, akiket felvettek ti nem érzitek már túlzottan is nehéznek az egész folyamatot?

Figyelt kérdés
Gondolkozom a felvételin, részt vettem a nyílt online napon, de amiket ott mondtak, azután én kb. hülyének éreztem magam, akit soha nem vennének fel oda. Kicsit mintha nagyon nagyon magasra tennék a mércét. Tudom, hogy felsőoktatás, egyetemre nem könnyű bekerülni, nem is arról van szó, hogy azt várom, hogy csak felvesznek és kész és semmit se akarok tenni érte, de számomra ezek a nagy felvételi elvárások már túlságosan is nehéznek tűnnek. Ráadásul közben elmondták 100x, hogy más irányból érkezőket is nagyon várják.. pl. marketing mesterre jelentkeznék, egy másik részben elfogadott alapszakról (kreditelismeréssel). A felvételin viszont olyan dolgokat kérnek meg várnak el, hogy így csak pislogtam. Mintha már kéne előre tudnod azt, amit amúgy ott akarsz megtanulni a képzésen. Persze lehet csak én vagyok akkor ezekszerint ilyen buta, de nekem ez nagyon nehéznek tűnik. Tudom a Corvinus a legjobb, tenni kell érte, hangsúlyozom nem arról van szó, hogy pacsira várom el, hogy felvegyenek, csak nem értem hogy bizonyos dolgokat hogy lehet már tudni előre felvételire, ha egyszer még csak most szeretnéd elkezdeni elsajátítani ott a tudást arról a dologról. Akiket felvettek, mesélnétek légyszi, hogy hogyan készültetek a felvételire és milyen volt?

2020. nov. 13. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

Nos, egy kicsit sok ismeretlenes az egyenlet, ezért nehéz is válaszolni.


Máshonnan is várnak jelentkezőket. Ez rendben van.

Hogy egy adott mesterszakra milyen alapszakokkal mehetsz a törvény határozza meg. Van amivel minden további nélkül mehetsz, van amivel viszont teljesíteni kell plusz tárgyakat.


De ezen belül sok-sok eltérés lehet még gyakorlati oldalról.


Nyilván a tudásszint más annak aki X szakon tanult meg aki Y szakon.


És hatalmas különbségek vannak a különböző egyetemek, főiskolák között a gazdasági képzésekben. Hiába állítják sokan, hogy nem.


Milyen alapszakon és hol végeztél? És milyen mesterre mennél most?


A mesterszakot sem nevezted meg pedig nagyon-nagyon nem mindegy.


Ha az alapszak sem kifejezetten passzol a leendő mesterszakhoz és ráadásul még az egyetem, főiskola is gyenge volt ahol végeztél, akkor, bár a törvény engedi, de nehéz helyzetben leszel.


Ha nem is írnak elő különbözeti tárgyakat (nem pofára megy, előre lehet tudni, hogy a végzettségeddel kell vagy nem), akkor is a te dolgod, hogy a hiányzó tudást valahogy megszerezd.


Tényleg komplikált kicsit mert itt még nem is a személyes képességekről van szó, meg hogy az alapszakon mennyire jól sajátítottad el a tudást, nem rólad van szó, hanem az egész szisztémáról.



Amit írtam, hogy nehéz helyzetben leszel, az egyrészt jelentheti, hogy a felvételin nem szerepelsz elég jól, de azt is, hogy miután felvettek kemény menet lesz teljesíteni az elvárásokat.

2020. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok Corvinusos, de én is ugyanígy ereztem mint te. Pénzügy mestert néztem ki, de tudni kellene egy ezer oldalas könyvet a felvételihez, ami azert elég durva.


Egyébként nekem amióta magánosodott már nem olyan szimpi mint volt. Tény hogy az a legjobb közgáz egyetem es mivel nagy egyetem, biztos jó a diákélet, szervezetek stb, de hiába kap valaki corvinus ösztöndijat ha egy év mulva simán elveszik. Bár oda nagyrészt tehetősök járnak.

2020. nov. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!