Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Könyvfordító szeretnék lenni. Hogy működik ez? Levelet kell írnom egy kiadónak? Valaki le tudná írni az egész folyamatot az elejéről?

Keress kérdéseket hasonló témákban: könyv, könyvfordítás, kiadó, munka

2014. ápr. 26. 16:44  Privát üzenet  

A válaszok
Ismerned kell a megfelelő embert és érzékkel, nagy tapasztalattal kell rendelkezned. Ha ez nincs, kerítened kell egy mentort, emellett nagy önszorgalom. A fordítás nem csak fordítás. A fordítás az adott ország és kultőra beható ismerete, érzék a fordításhoz, azaz nem csak mint a gép, hanem logikusan fordítasz, nem túl nyersen, se nem túl elrugaszkodottan a szövegtől. Sokrétű a dolog. Kevesen tudnak megélni belőle, igaz, ez függ attól is, milyen nyelvben vagy profi. Angol, német, ezekkel ne is álmodj karrierről.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2014. ápr. 26. 17:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem karriert szeretnék építeni, hanem kipróbálni magam minél több téren. Fordítottam eddig is könyveket, de csak szűk baráti körnek, akik nem tudnak angolul, de szerettek volna bizonyos könyveket olvasni.

De a kérdésem az, hogy ha valaki 0 ismerettel rendelkezik hogyan álljon neki?

# 2/9Időpont 2014. ápr. 26. 17:34 Privát üzenet
Most akkor fordítottál már vagy nulla ismeret? Igen, házalhatsz kiadóknál, de túl nagy válaszözönre ne számíts. Érdemben akkor lehet válaszolni, a hogyan továbbra, ha lehet látni az eddigi munkáidat. Csak ismételni tudom magam, lásd előző válaszom.

# 3/9Időpont 2014. ápr. 26. 17:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen fordítottam, de 0 ismeretem van arról, hogy hivatalosan egy hogy néz ki.

Tehát ha jól értem, azt javaslod, hogy írjak levelet pár kiadónak és csatoljak pár eddigi munkát, ugye?

# 4/9Időpont 2014. ápr. 26. 18:18 Privát üzenet
Ha nincs jobb, igen. Nekem is küldhetnél pár munkádat.

# 5/9Időpont 2014. ápr. 26. 18:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Miért?

# 6/9Időpont 2014. ápr. 26. 18:37 Privát üzenet
Miért? Ezt csak viccből kérdezted ugye?

A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2014. ápr. 26. 19:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem. Teljesen komolyan. Semmi okot nem látok arra, hogy egy számomra ismeretlen embernek hosszú hetek munkáját megmutassam, hogy aztán netán valahol közzétegye, vagy a saját munkájaként állítsa be.

# 8/9Időpont 2014. ápr. 26. 20:24 Privát üzenet

Nem lesz valakiből egycsapásra "könyvfordító".

Először a jó íráskészségről kell tanúságot tenni, aztán az ember kezdi apróbb cikkek, közlemények, esetleg kisebb szinkronok fordításával.

Egy könyv fordításához komoly ismeretek kellenek a nyelvtudáson kívül is, fel sem sorolom, hogy milyen sok.

Írhatsz persze a kiadóknak, nem kerül semmibe, de ne ringasd magadat túl nagy illúziókba...

Mondom ezt húsz évi tolmácsi-fordítói munka után, az adott nyelvű országban élve, és meglehetősen ismerve annak szokásait, történelmét, szlengjét stb..

Mindenesetre sok sikert!

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2014. ápr. 27. 07:41 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A. O. Esther - Összetört glóriák:Hívogat a fény valahol megvan az egész könyv az interneten? Vagy valakinek? (bővebben lent)
Szent johanna gimiben leírná valaki azt a az egész napot amikor Cortez és Reni lefekszenek?
Légyi valaki megtudná mondani, hogy ez az egész konyv és nem csak részlet?
Most mit csináljak? Elveszett az egész
Neten hol lehet olvasni könyvet ugy hogy az egész történet meg van?
Milyen könyv van, ami hasonlít A férfi a legjobb orvosság c. sorozathoz? Hogy egy kórházban játszódik orvosok egész szeretnek tehát romantikus de orvosos is?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!