Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen helyzetben? A szülők egész nap folyamatosan sértegetik a gyereküket, nem hagyják békén, vegzálják?

Figyelt kérdés
Közeli baráti házaspár 7 és 9 éves gyerekekkel (egy fiú, egy kislány). Ha a gyerekek játszanak, odamennek és kitépik a kezükből, ami épp náluk van, ha ezen valamelyik sírva fakad, akkor kiröhögik, gúnyolják, vagy elkezdik ütni-vágni őket. Van, hogy rángatják őket, pl boltban, bevásárlás közben, mert mondjuk az egyik meg akar nézni valamit a polcon, vagy utcán sétálás közben, stb. Legutóbb mikor nálunk voltak, vették fel a cipőt, kabátot, anyjuk egyből rájuk rontott, hogy hogy öltözik már, túl lassan, meg előbb a jobb lábára húzza, mit csinál, konkrétan kitépte a gyerek kezéből a cipőt, mert szerinte rosszul akarta felvenni. Közben hülyézte folyamatosan. De mindennel ez van. Ha bármit csinálnának, egyből rájuk ront, elveszi, amivel játszanak, ha valamit eszik, vagy iszik nálunk valamelyik gyerek, akkor ráförmed, hogy tegye le, ne egye, ne igya, igyon mást. Kötekednek velük mindenen. Eddig a gyerekekkel kapcsolatban semmilyen más jellegű megnyilvánulást nem láttam a részükről, mintha egyenesen rühellenék őket. Ha beszélnek is róluk, akkor is olyan hangnemben, hogy az az idióta már megint mit csinált. (egyébként normális gyerek dolgokról van szó, semmi olyan, amin ki kellene akadni)

2020. nov. 13. 09:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
A gyerek tönkre fog bele menni, de a szülő sem fogja látni 18 éves kora után többé őket. De áruld már el nekem, hogy miért barátkozol te ilyen rohadékokkal? Baráti házaspárnak nevezed a gyermekbántalmazókat. Kirúgnám őket az ajtón, miután jól beolvastam nekik. Te meg nyalakszol velük?
2020. nov. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Mert lehet, hogy nem is akarták igazán a gyerekeket, csak becsúszott, meg hát ez a szokás, az élet rendje stb. Közbe meg alkalmatlanok gyereknevelésre, vagy nem tudták mivel jár egy gyerek nevelése, és időközben megbánták. Bármi lehet ezek közül. De szerintem nem szeretik őket. Az ilyenek neveljenek inkább disznót, vagy még azt se.
2020. nov. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Nem szeretik őket. Én a lehető legnagyobb ívben kerülném őket! Szó nélkül biztos, hogy nem tudnám ezt megállni, de érdemben sokat nem tudtok tenni a gyerkőcökért.
2020. nov. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Biztos, hogy nem allnek ott mint egy kuka! Te is Kerdezo, idegeneknek panaszkodsz, ahelyett hogy ott helyben szepen kerdore vonnad a "kedves barataidat" ha mar olyan joban vagytok!


Szepen leulnek veluk es megmondanam nekik, hogy nem erdekel a miertje, gyerekekrol van szo, es nem banunk igy veluk! Vagy rohadt gyorsan valtoztatnak ezen es csaladsegitohoz fordulnak, vagy vege a baratkozasnak!


Felvetelt keszitenek arrol, ahogy a gyerekekkel bannak es ha minden szakad, meg a gyamugyet is bevonnam! Kepzelem mi megy otthon, ha vendegsegben igy bannak veluk! Ilyenekbol lesznek serult, szorongo felnottek!


Kerdezo,ne legy maleszaju! Cselekedj!!!

2020. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
ezt én se tudnám szó nélkül hagyni, akármilyen jó barátok vagyunk (mondjuk én ilyen embert nem tartanék barátnak, ha velem nem is gonosz, de a gyerekeivel igen, és nálam ez nagyon nem oké). bár nem tudom hogy tennél-e jót azzal ha ezt felhozod nekik.
2020. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Savlekotő ***** válasza:
72%
Mert ide vezet ha egy réteg csak lovéért szül 3 at, szar kapcsolatba,érdekből sorolhatnám.. Ratkóba is igy volt..
2020. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Barátiiii??? Mindenesetre szólj rájuk, kérd számon, miért bántalmazzák a gyerekeiket. Merthogy ez az. Te biztos jobban tudod, mint mi, hogy mi bajuk van az életben. Talán egymással. Az életüket kéne rendbehozni, hogy ne legyen agressziójuk, amit védtelen gyerekeken töltenek ki.
2020. nov. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyen véglényekre ráküldeném a gyámosokat, az biztos. Legközelebb csinálnék suttyomban képet és/vagy hangfelvételt az okról és akkor kénytelenek lesznek cselekedni, mert ha nem teszik, akkor ők b... faragnak rá.
2020. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Biztos hogy pofáncsapkodnám mind a kettőt...
2020. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sógorom hasonlóan bunkó ember. A lányaink majden egy idősek. Volt egy időszak, amikor többször jöttek hozzánk, mert hogy unatkozik otthon a kislány. Először szépen beszélt vele nálunk, aztán minél többször jöttek, ki bújt a szög a zsákból. Bár mondjuk, furcsa volt nekem, a kislány viselkedése, de nem gondoltam semmi rosszra. Aztán mikor el kezdte a gyereket hülyézni, meg fejbe verni, akkor szépen megmondtam neki, hogy ezt az én lakásomban nem fogom eltűrni. Ha ilyenek a nevelési módszerei, akkor maradjon otthon. Gondolkoztam én is, hogy legalább a védőnőnek megemlítem, de meg előztek, mert annyira viselkedés problémás lett a kislány, hogy az oviból elküldték kivizsgálásra. Most a gyermekvédelmisek járkálnak hozzájuk. 8 éves a kislány.

Szóval én is szóltam volna. De annyit te is tehetsz, hogy ki nyitod a szádat, ha ilyet látsz. Legalább nálad ne legyenek azok a gyerekek megalázva.

2020. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!