Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappali tagozatos, fizetős...

Csacsi1 kérdése:

Nappali tagozatos, fizetős felnőttoktatású OKJ-ra megyek (10 hónapos) így is dolgozhatok diákszövetkezeten keresztül?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben is lehet jelentkezni diákszövetségnél?

2020. nov. 15. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 'nappali'-s diákod van, akkor igen
2020. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most végeztem el a gimnáziumot idén júniusban.

Novemberbe jelentkeznék a decemberi képzésekre.

Mindenképpen nappali tagozatra szeretnék menni.


De viszont erre a 10 hónapra is állítanak majd ki diákigazolványt számomra?

2020. nov. 15. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom. De ha államilag támogatott okj képzésen veszel részt, ami ingyenes, másrészt kettőt lehet belőle elvégezni. Az elsőt lehet nappali tagozaton, ami nappalis diákot ad. Ezzel lehet diákmunkát vállalni. A második ingyeneset már csak estin végezhet, ami új diák, amire esti van ráírva. Ezzel már sajnos nem tudsz diákmunkát vállalni. Remélem ez tudott valamit segíteni.
2020. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a segítséget:)!

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy az államilag támogatott képzések ideje szokott általában két éves lenni igaz?

2020. nov. 15. 23:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában kettő volt EDDIG!

De volt olyan eddig, hogy amit szakközépiskolában 'szakmát' tanultál 4 évig, adott valamilyen végzettséget plusz érettségit. Ezután 1 évet ha maradtál az eddigi szakmai végzettségednek megfelelően kaptál technikusi végzettséget.

De, ha nem volt szakmai előképzettséged, ez esetben volt 2 év a képzés ideje.

Estin is így van, ha van előképzettséged 1 év volt, ha nem 2.

Azért írtam múlt időbe, mert jövőre(2021) alakul át. Idén még lehet az 'elavult' rendszer szerint jelentkezni, és végezni.

2020. nov. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint még jelentkezhetek állami képzésekre.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!:)

2020. nov. 16. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!