Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez így megfelelő angol tanulás...

Ez így megfelelő angol tanulásnak/gyakorlásnak, ahogy csinálom, vagy változtatnom kellene? 19/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Általános iskola óta tanulok angolul, vagyis járok angol órákra... merthogy amit tudok, nagy nudli. El tudom mondani, hogy hívnak, és kb le is zárult, mit tudok mondani. Fordítás-értelmezés jobban megy, de csak kicsivel.


Nemrég elkezdtem egy képregényt fordítani, ma pedig fanfictionökre is rátértem.


Menet:

-elolvasom

-Google fordítóba beírom

-rámegyek azokra a szavakra, amiket nem tudok, és megnézem a jelentésüket

-magyarosítom a mondatot, hogy értelmes legyen


Képregénynél beírom, fanfictionnél kimásolom és beillesztem a fordítóba, mert ahhoz már nincs türelmem. Mindkettőt intenzívem csinálom. A képregényt már van egy hónapja, hogy elkezdtem fordítani, 1-3 naponta végzek egy fejezettel. Nem csak ritkán előveszem aztán csókolom.


Ez így megfelelő, idővel ragad rám valami? Muszáj érettségiznem angolból következő évben (nem buktam, csak előző évben végeztem a szakmával), az angol tanárom pedig egyébként se túl jó tanár, jelenleg pedig tényleg semmi... neten leírja a feladatokat és a határidőt, mikorra legyen kész, és mivel angolul van, ahhoz is fordító kell nekem, és nincs ellenőrizve, nincs online óra, csak csináljuk a feladatokat és valamikor lesz redmentán angol doga.


2020. nov. 15. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami ragad rád biztosan, de ez nem megfelelő nyelvtanulás.
2020. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mást nem tudok tenni. Angol filmekkel nem mennék semmire, ugyanis amikor filmet nézek, hallgatok, csinálnom kell valamit közben, akkor is ha a világ legjobb filmje és minden percét élvezem.


Menet közben vettem már angol nyelvtani könyvet (Angol nyelvtan 222 pontban), azt olvasgatom, de a fordításból tudom azt a lehetséges kicsit elérni. Az angol órák viccek, már nincs is. Amikor volt, akkor is a tanár a nyelvtant imádja mondani, milyen sorrendben vannak a szavak, meg a tankönyvi feladatok, pl: se nem olvassuk fel a szöveget, se nem értelmezzük, hogy mit jelent. Jelenleg pedig nem is tart órát, csak tk xy oldal xy feladat, és van rá 1 hét, addig legyen kész.

2020. nov. 15. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél egy lexikát bővítő könyvet. Az egy híján húsz nagyon jó es nem túl drága. Szavak és tételek vannak benne kidolgozva b1-c1-ig. Neked elég a b1 egy két szó a b2-ből. A könyvek hasznosak csak sajnos nem azt kérik érettségin. Esetleg fordíts érettségi feladatokból. Írd ki a szavakat old meg a feladatot, legalabb azt is látnád mik a tipik témák és kb a lexikát is.
2020. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ezzel a nyelvet nem tanulod, max a fordítást gyakorlod. beszélni így nem fogsz megtanulni. még a szókincsed se bővül igazán, ha pl 10 szót nézel meg 5 percenként, abból 1 se fog megragadni. a filmnézéssel legalább annyit érnél el hogy a beszélt nyelvet megértenéd, és az nagy segítség a magnóhallgatós feladatoknál (bár nem is emlékszem, érettségin van-e ilyen, de nyelvvizsgán tuti van).
2020. nov. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Menj el magántanárhoz vagy tanfolyamra, mert ez így kevés és nem is jó módszer. A Google fordító nagyon nagy hülyeségeket tud írni.

Olvasd el a szöveget, próbáld meg magadtól! értelmezni és úgy szótárazz.


Annak semmi értelme, hogy angolul nézel vmit és közben mást csinálsz. Így nem lehet tanulni. Akkor ne filmet nézz, hanem rövid videókat, pl. a BBC learning English YouTube oldalon vannak ilyenek. 6-10 percig csak tudsz koncentrálni.

2020. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!