Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 24 évesen visszamehetek még a...

24 évesen visszamehetek még a suliba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyira elszomorít, hogy már nappali tagozatra nem járhatok, így muszáj dolgozni menni. Úgy letennék még egy szakmát de sajnos nappalin már nem lehet, estin meg nem ugyanaz azért. Vagy szerintetek milyen esti iskolán tanulni olyannak aki dolgozik? Mikor első szakközépiskoláimban lógtam sokat, akkor nem érdekelt annyira a sulit, utáltam de miután találtam egy jó sulit azóta szívesebben ülnék ismét iskola padban mint dolgozzak örökre. Suliban legalább lazábbak a dolgok. Most 23 vagyok, jövő áprilisban leszek 24 és ilyen korban van értelme még suliba menni? Leginkább azért mert szeretném megtapasztalni újra az iskolai időszakot, másrészt új szakmát akarok, mert ami van az nem ér semmit és elhelyezkedni se tudok benne. Mondanátok olyan szakmákat amiket érdemes lenne kitanulni? Olyanok amikhez nem kell érettségi. Most dolgozni fogok, mert nincs pénzem épp, de amint lesz akkor szerintem vissza megyek suliba. Amúgy van erre "limit", hogy meddig járhatsz suliba? pl.estin? mert tudom nappalira 25 és mikor kérdezősködtem hogy felvennének e mindenhol azt mondták túl koros vagyok...Nem akarok egész életemben folyamatosan dolgozni olyat amit utálok, mert az nem élet úgy, mellette tanulnék még és újra lennék diák. Milyen amúgy az esti iskola? Milyenek ott a diákok? Be lehet illeszkedni? Más is van így, hogy inkább sulizna mint melózna? 23L



2020. nov. 21. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

34 éves vagyok 2 kicsi gyerek anyukája. Jelenleg GYES-en vagyok, a 2. egyetemi alapképzésemre járok és szeretnék majd egy mesterképzést is. Már az 1.diplomám megszerzése alatt dolgoztam így tudtam magamnak finanszírozni a tanulmányaimat.

Eszembe sem jutott soha, hogy nappali képzésre menjek mert az ottani kolis világ nem nekem való. Itthon nyugisan tanultam. Szuper volt nekem a levelező tagozat.

A példámat csak arra írom, hogy lásd tanulni elkezdeni sosem késő.

Sok sikert kívánok, hogy megtaláld az álmaidat!

2020. nov. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
7%

Jajj drágám! Hidd el jobb dolgozni! Minek mennél vissza suliba? Hogy a szüleid tartsanak el, és egy fityinged ne legyen? Én 13 évesen már dolgozni akartam és önálló életet élni..19 évesen, szakma érettségi. 20 évesen elköltöztem, baromi jó saját háztartást vezetni. Nyelvizsgáztam, jogsiztam, estin tanultam ki még 2 szakmát. Most gyűjtök, mert meg akarok tanulni gitározni, kellenek cuccok és egy tanár. Illetve énektanárhoz járok. Ezt a szüleim nem bírnák..Hidd el, hogy nincs szükséged neked erre. Az idő telik, nem fiatalodsz már, csináld amit szeretsz. Dolgozz keményen, fizess be egy suliba és csináld meg a szakmát ami érdekel. Fodrász/kozmetikus most jó, keresett. Műkörmös is jó, de az van elég... Céljaink nem lehetnek pénz nélkül, ahhoz meg dolgozni kell!

ÜDV, egy boldog 25 éves csaj

2020. nov. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyi hozzáfűzni valóm van, hogy én 25 évesem kezdtem a felsőoktatást, igaz nappalin.


20 és 25 között dolgoztam, szüleim sajnos nem tudtak semmilyen fokon támogatni az elindulásban. Szóval érettségi után szakmát tanultam és gyorsan elhelyezkedtem valahol.


A nappali képzés mellett szinte folyamatosan dolgozom heti 20/25 órát. Nem lehetettlen. Bár a tanulás néha emiatt nehezebben megy.


Szóval, ha az iskolás érzés hiányzik, szerintem egy két éves képzés nem a világ. Nagyon gyorsan eltellik az a két év.

2020. nov. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Hidd el jobb dolgozni! Minek mennél vissza suliba? Hogy a szüleid tartsanak el, és egy fityinged ne legyen? " XD


Estire idősebb emberek is járnak. Amúgy javaslom csináld meg az érettségit, hidd el fontos az, tipikusan az a kategória ,hogy érezni fogod a hiányát.

2020. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!