Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az építész, formatervező,...

Az építész, formatervező, kertépítő és tájrendező mérnök szakok mennyire "művésziek"?

Figyelt kérdés
Engem az alkotás, tervezés, egy új dolog létrehozása vonz, ez miatt figyeltem fel ezekre a szakokra is. Inkább a művészet, dizájn és ezeknek a gyakorlati alkalmazása tetszett meg bennük. Viszont a műszaki dolgok és a természettudományok egyáltalán nem érdekelnek. Meg tudom tanulni stb., de nem találom érdekesnek, nem vonz, nem izgat. A kérdésem az, hogy ezek mind kifejezetten mérnöki, műszaki, ipari és full reál beállítottságú képzések? Vagy pedig az én szempontjaimnak is megfelelhetnek?
2020. nov. 22. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Én ipari termék- és formatervező mérnökire járok, és ez a gépészmérnöki egyik oldalága, vagyis a műszaki tárgyak ugyanazok, velük együtt járunk pl. matekra, szóval ez kifejezetten mérnöki, műszaki, ipari, viszont nem full reál, mert van pár formatervezős, elvolt óránk is. (Kb. minden félévben egy, meg egy tervezős is, ahol lehet használni ezt a tudást. Tehát formatervezés elméletben, szabadkézzel, modellező programokkal...)

Az építészmérnöki is műszakis, a többit nem ismerem, de mivel benne van a nevükben a mérnök, gyanítom, hogy azok is azok.

A művészeti egyetemeken van például formatervező művész szak, de sok más is, esetleg azoknak utánanézhetnél.

2020. nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vodafonelive ***** válasza:

Nem egy formász csaj volt aki párhuzamosan csinálta a második évétől a gépészt, mert szép és jó az elvontság, csak a kenyér az asztalon az nem ebből lesz itthon megfizetve. Ahogy volt osztálytársam is, valami művészetet tanult Angliában BA képzésen, hazajött és itthon tanul valami mást, mert hát, rájött, hogy a kenyér az asztalra nem abból lesz amit nagyon szeret és művészi.

Gondolj a jövőre!

2020. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

1-es Igen, művészeti képzésekre is gondoltam. Viszont azok pedig lehet "túl elvontnak" és nem vagyok benne biztos, hogy bennem van annyi tehetség, érzék stb., hogy egyáltalán felvegyenek vagy abban tevékenykedjek. Ezek pedig mégis picit gyakorlatiasabb vagy praktikusabb képzések, hogy mégis valami használható és működőképes, funkcionális dolgot tervezel. Nyilván ettől lesz műszaki :D Azt nem tudom, hogy ez kb. milyen arányban oszlik meg, tetszene-e nekem vagy sem. El fogok menni nyílt napokra, hogy picit beleláthassak.

2-es Engem ez őszintén nem érdekel. Ha ki tudom fizetni az alap szükségleteimet, akkor nekem az bőven elég és ennél egyáltalán nem vágyom többre. A materiális dolgok számomra sosem voltak fontosak. Már végeztem egy egyetemet, ami ezt tulajdonképpen biztosítani is tudja számomra (pedig ez sem egy piacképes szak), úgyhogy nem hiszem, hogy ezzel lenne problémám.

2020. nov. 22. 20:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért azok az alap szükségletek 120 plusz rezsit jelent meg ugye még a fényevést sem találtak fel. Minél jobban művészi és kevésbé műszaki egy irány sajnos annál kevesebbet ér. Itthon meg aztán pláne.
2020. nov. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vodafonelive ***** válasza:
Kedves kerdezo, akkor sok sikert kivanok, orulok, hogy boldog leszel, ami nagyon fontos, csak ne gyakorin sirj 3,5-5 evmulva, ha esetleg nem ugy jonnenek ossze a dolgok! De a valaszodbol azt ertelmezem, hogy hiaba a diploma, munkahely nincs es szulok tartanak el ~23-25 evesen, gondolj rajuk is!
2020. nov. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jajj istenem, nem tudom miért kell így viselkedni.... A világon semmi köze nincsen a kérdéshez, de megnyugtatásul leírom, hogy 23 éves vagyok és dolgozom, nem a szüleim tartanak el.
2020. nov. 23. 08:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az egyes vagyok.

Egy átlagos félévben nekünk egy művész óránk és egy tervezős van a BME-n, de úgy hallottam, az Óbudai Egyetemen kicsit jobban hajlik ebbe az irányba a szak, ott ruhatervezések vannak, meg ilyesmik... Nálunk főleg használati tárgyak tervezése a feladat kartonból, majd fából, majd fémből, a gépész ismeretekkel összegyúrva. Mellette meg egy csomó műszaki tárgy, legalább négy-öt, és van két szigorlat is ezekből, szóval ha nem szereted, akkor nagyon kitartónak kell lenned.

És még van ilyen szak máshol is az országban, lehet, hogy az is különbözik. Sok sikert, hogy megtaláld a neked valót! :)

2020. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Minden bántás nélkül első, az ipari termék- és formatervező szak az inkább egy erősebb OKJ képzés, mint a gépészmérnöki képzés oldalága. Tudom, exem elvégezte. Ráadásul elhelyezkedni is nehéz vele, a végzettek fele elmegy plüssállatokat varrni kb.


De az igaz, hogy alkotósnak alkotósak, művésziek úgymond ezek a szakok. De ebben az országban ezekkel semmit nem fogsz kezdeni, minimálbérért elhelyezkedni valahol esetleg. Legalábbis a végzettek nagy része. Lesz persze 1-2 akinek sikerül vele jó helyet szereznie.

2020. nov. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De most mondta a kérdező, hogy már van munkája, amiből megél, akkor szerintem nem lehet gond, ha kicsit okj-s.

Egyes voltam.

Ha valakit még érdekelne a szak: itt nálunk az egész képzés alatt még egyszer sem varrtunk, szóval tényleg egyetemenként más a képzés. Itt erősen a gépészmérnök oldalága.

2020. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj egyes, hogy sajnos ebben az országban nem sokat ér ez a végzettség a munkaerőpiacon. Ha jó az angolja valakinek és el tudja adni magát, akkor egy projektmenedzser félének elmegy, de az hogy valaki a szakmáját tudja űzni a munkahelyen is, ahhoz nagyon nagy szerencse kell ezeknél a szakoknál. Ezért írtam hogy OKJ, mert semmi értelme. Ettől függetlenül titeket is agyonszívatnak egy BME-n, csak sajnos később nem ér semmit, úgy gondolom.

Persze azt is hozzáteszem, hogy tök jó lenne ha tudnád ezt cáfolni, örülnék, ha többet érne az összes mérnök szak. (Én is mérnök vagyok, csak más szakon.)

2020. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!