Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A villanyszerelés könnyen...

A villanyszerelés könnyen megtanulható?

Figyelt kérdés

Diplomám van, ami nem ér, és egy darabig nem is fog érni semmit a vírus miatt (turizmus-vendéglátás) és arra gondoltam, hogy gyorsan átképeztetem magam, még decemberi okj-s jelentkezéssel. Nézegettem a szakmákat és a villanyszerelésen megakadt a szemem. Nem annyira koszos munka, mint mondjuk az autószerelés, nem mennek tropára az ízületeim sem, szóval ezek fontos szempontok voltak. Néztem youtube-on videókat róla, és kicsit félek, hogy egy biztosító szekrényben annyi lyuk van, hogy ott lehetne találgatni hol melyik lyuk, melyik kábel stb és kicsit megijedtem, hogy menni fog ez nekem?


Egy 10 hónapos OKJ-s képzés megtudja adni azt az alapot, hogy később esetleg egy mester mellé szegődve ne legyek sült hülye?


Előre is köszi a válaszokat.



2020. nov. 22. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Azért egy villanyszerelővel is előfordul, hogy sokat kell vésnie, bár manapság már egy normális mester mellett nem kalapáccsal-vésővel fogod csinálni, hanem géppel. És elsőre nyilván nem Paks2 vezérlőszekrényét fogják veled beköttetni, hanem valami egyszerűbbet, szóval nyugi.

Az OKJ-s képzéseket nem ismerem, de egy szakmát igazán úgyis a gyakorlatban lehet csak igazán megtanulni.

2020. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt nem látom, hogy a létrázást meg a hajolgatást, a térdelgetést (még sosem láttam olyant, hogy valaki asztalra helyezte volna a 20 kg gipszet, és állva, netán ülve keverte volna) hogy lehetne gépesíteni. Amellett a horonymarás tök jó, kivéve egyszerű kanyarban, kivéve falsarokban, stb. Nem fog még egy ideig a kalapács rozsdásodni.


Hát tudni, azt sok mindent kéne. Az nem mentség, hogy a 60 %-a nem tudja. Ami a szabványokat illeti, van két felülvizsgálói tankönyv, amelyek végülis azt a tevékenységet segítik elő, amikor a felülvizsgáló azt ellenőrzi, hogy a szerelő jól választotta-e meg a választandókat, főleg a szabványokat illetően, de nemcsak azt - tehát azt először a szerelőnek kell tudnia. Mindkettő egyenként vagy 500 oldal.

2020. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!