Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri-e egy OKJ-s képzést...

Megéri-e egy OKJ-s képzést elvégezni az egyetem előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az informatika területén szeretnék elhelyezkedni a jövőben. Jelenleg végzős vagyok egy szakgimnáziumban, informatika szakon. Jelenleg azon gondolkodom, hogy ha meglenne a pontom az egyetemhez, akkor egyáltalán megéri-e elvégezni előtte egy OKJ-t (szoftverfejlesztő- és tesztelő)? Úgy gondolom, hogy a 4 év alatt sikerült elsajátítani a C# alapjait, beleértve az OOP-t is, bár ez nem tudom mennyire számít.

Egy másik kérdésem pedig az lenne, hogy arra van-e lehetőség, hogy egyszerre jelentkezem OKJ-s képzésre és egyetemre is? Tegyük fel bejutnék az egyetemre, akkor az OKJ-tól van lehetőségem visszalépni?

Előre is köszi a válaszokat!



2020. nov. 25. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Nekem pont van ilyen haverom. Annyit ért el az okj-vel, hogy van egy nagyon jo diákmunkaja es el tudja tartani magat Bp-i albérlettel mindennel egyutt egyetem mellett, + a targyainak a nagy részét a kisujjabol kirazza. Meg nyilvan volt plusz pont is. Ennyi előnyét latom.
2020. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindig megéri egy plusz képzés. És valóban, mutathatod, hogy van ilyen papírod, most jársz ilyen egyetemre, szakmai gyakorlatra helyet szerezni is jobban fog menni (gondolom ott is van szakmai gyakorlat, én jogra járok, nem tudom miben más ez a képzés) és diákmunka szempontjából is előnyösebb lehet, akár jobb helyet is meg tudsz csípni. A konkrét OKJ-hoz nem tudok hozzászólni, de szerintem ezt vagy más, szakmádhoz kapcsolódó OKJ-t próbáld meg :)
2020. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes, plusz pont miatt is, de ha meg van a pontod akkor nézd azt az oldalát, hogy ezzel az okj-val tudsz az egyetem mellett dolgozni.

Én pénzügyi ötödévre nem mentem, feleslegesnek tartottam. Pedig jól jött volna, mert egyetem mellett első évesként én nem kaptam gyakornoki állást. Viszont volt osztálytársam, aki maradt első évesként már egy cégnél könyvelő asszisztensként dolgozott. Btw másod évesen kaptam csak gyakornoki állást.

2020. nov. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi mindenkitől a válaszokat!

Még annyi lenne, ha valaki ebben jártas, hogy hallottam, változik az OKJ. Pontosan nem tudom hogyan, nem is találtam a kérdésemre megfelelő választ az interneten: a változástól függetlenül megegyező szakon (ha informatikát tanulok és informatikai szakirányú OKJ-t végeznék) ugyanúgy marad az 1 éves képzés?

2020. nov. 25. 12:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy az egyetemmel kötött valami szerződést az SZC iskola központ, így az Szakmai jegyzék( új okj) elfogadott lesz az egyetemen, mármint tantárgyat válthat ki, de ennek a folyamata több év lesz elvileg. De fordítva, hogy egyetemi szak kiváltja az okj tantárgyakat, az valamivel reálisabbnak tűnik szerintem.
2020. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!