Tanárképzés vagy ne?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék tanár lenni, de most néztem a tanári bértáblát és nettó 140 ezret adnak csak egy kezdő tanárnak. Meg ahogy néztem, nem is igazán emelkedik nettó 200 fölé 10 éven belül.

Ha a tanárképzés 6 év, akkor majdnem 25 éves leszek, mire tanítani kezdek. Szánalmas dolog lenne, ha 30-35 éves koromig a szüleimnél élnék tanárként? Az albérletek nagyon drágák :(

Nem tudom, mit tegyek, szeretnék tanári szakra menni, de nincs kedvem egész életemben nélkülözni.



2020. nov. 25. 11:38
1 2
 1/11 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Valamennyit a tanárhiány és a szakma elöregedése miatt valószínűleg kénytelenek lesznek emelni (bár az is benne van a pakliban, hogy nem tanári végzettségű emberekkel töltik fel a helyeket, de én nem látom, hogy egy középfokú végzettségű ember miért akarna 140 nettóért pont tanítani), viszont én a helyedben nem mennék tanárnak (régebben én is annak készültem) és az állami helyek többségét is messziről elkerülném, mert eléggé éhenhalósak.
2020. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a tanári szakma már csak ilyen, nincsenek megfizetve. Akkor menj, ha hivatásként éled meg, csak ezt tudod elképzelni. Amúgy szaktól függően azért lehet pluszban keresni vele, Pl angol, matek vagy magyar szakkal lehet külön magánórákat vállalni, arra mindig van kereslet.
2020. nov. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Abban ne bízz, hogy majd eljön az a pillanat, hogy talán majd egyszer "megemelik a tanárok fizetését", mert azt kb. 30 éve mindig megemelik, mégis mindig szánalmasan kevés, érdekes módon.


Ennek az a magyarázata, hogy a mindenkori kormány csak akkor szór el valamilyen szánalom morzsát, amikor már nagyon dől össze a rendszer, aztán ez hamar el is avul, majd 3-4-5 évig megint jön a hiszti, milyen kevés a tanárok fizetése, és amikor már megint tarthatatlan a helyzet, akkor megint emelnek valamit, azt kommunikálva, hogy rendbe van rakva a tanárok bére. Aztán a folyamat kezdődik elölről. Úgyhogy vegyél egy mély levegőt, és nyugodj meg, a tanárok bére SOHA nem lesz rendbe rakva, soha nem fog előállni az a helyzet, hogy el lehessen mondani, hogy a tanárok fizetése elfogadható mértékű.


Úgyhogy, ha abban reménykedsz, hogy talán majd mire elvégzed a tanár szakot, változás áll majd be, akkor csalódni fogsz, de persze azt csinálsz, amit akarsz. Ha az anyagi oldala a döntő kérdés, hogy ezt a pályát válaszd vagy sem, akkor ne válaszd ezt.

2020. nov. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 DominikX ***** válasza:
100%
# azert azt nem mondanám, hogy soha. Szlovakiaban 250 000 a nettó tanári fizetés, ha emellé még magánórákat is akkor lehet akar 330 000 nettó. Egyszerűen csak normálisan kell politikusokat szavazni.
2020. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A 250 ezer is kevés...

Teljesen mindegy, kire szavazol. Ugyanis a rendszerváltás óta egyik kormány sem oldotta meg a kérdést végérvényesen, pedig ha nagyon akarta volna, akármlyik politikai erő megtehette volna. Ha 30 év alatt nem oldották meg, akkor szerintem nincs sok értelme arra építeni valakinek egy karriert, hogy abban reménykedik, hogy majd most hátha...

2020. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 DominikX ***** válasza:
100%
Hát a 140 ezertől fényévekkel jobb.
2020. nov. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A 140 ezer a szánalom kategóriája. Egy kukásautós többet keres ennél. Nem ehhez kéne mérni a diplomát végzett pedagógusok fizetését...
2020. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én tanárnak tanulok és igen kevés a fizetés, de nagyon szeretnék már kisgyerek korom óta. Ezért kitaláltam egy melléállást ami jól igazítható a tanári pályához ha bejönne. Szoval mindenképp készülj B opcióval.
2020. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a kezdő pedagógus nem keres 140 000-et. Egészen pontosan csak 125 816 ft nettót. Ugyanis a 6 éves egyetem elvégzése után(középiskolai tanárképzés 6 év, általános iskolai 5 év), te még csak gyakornok vagy. A pályán eltöltött 3-4 év gyakorlat után kerülhetsz át a Pedagógus I. fokozatba.

Az albérletárak 95 - 120 plusz rezsinél kezdődnek, nem csak Budapesten, de már a kisebb városokban is (kb 30-40 m2-es lakások esetén is).

A körülmények szerintem nem igazán mutatnak javulást, de mindezt neked kell eldönteni. Én jelenleg pedagógusképzésen vagyok, a szakomhoz kapcsolódó tárgyakat nagyon szeretem, de nem igazán szeretnék pedagógusként dolgozni a közeljövőben, én egyáltalán nem látom fenntarthatónak, pedig nincsenek nagy igényeim. (Viszonyításként még annyi, hogy még egy új bicikli is 70-100 000 ft körüli a Decathlonban).

2021. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha legalább már annyit tennének a politikusok, hogy a mindenkori minimálbért tennék meg viszonyítási alapnak (ahogy egyébként ez volt az ígéret is, mikor bevezették az új rendszert), akkor szerintem már egyáltalán nem lenne megalázó a bérezés.Legfőképpen azért, mert ez minden évben magasabb számot takar. (A jelenlegi viszonyítási alap 101500 Ft ez a 2014-es minimálbér összege.)


Most jelenleg ott tartunk, hogy "ki kell" egészítenie a kormánynak gyakornoki fizetést a garantált bérminimumhoz (ami minden olyan embert megillet, akinek van középfokú végzettsége!), ez jelenleg nettóban 145600 Ft. :(

2021. febr. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!