Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy magyartanárnak jónak kell...

Egy magyartanárnak jónak kell lennie matekból? Egyetemen magyarszakon van matek?

Figyelt kérdés
Anyám mondta, hogy az ő idejében, ha például a magyartanár helyettesített matekon, akkor simán leadott egy matekórát. Meg, hogy bármire tudták a választ, egy tanár minden tantárgyban tudott segíteni. És azt mondta, hogy mivel nem vagyok jó matekból (2-3-as vagyok), ezért felejtsem el azt, hogy én magyartanár leszek, mert ki van zárva. (Amúgy a másik szakom angol lenne). Ha ennyire rossz vagyok matekból, de magyarból nagyon jó, akkor tényleg nem vesznek fel, illetve nem tudok majd bent maradni? Én rákerestem a magyar szak tantervére, abban nem találtam semmi olyat, hogy matekot is tanulnak ott a hallgatók, de anyám nem hitte el, mert olyan nincs, hogy egy tanár nem tanul matekot az egyetemen (akkor is, ha magyartanár, töritanár, nyelvtanár...stb). Hisz az ő idejében minden tanár perfekt matekos volt.

2020. nov. 25. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

Nem kell jónak lennie matekból, de logikából igen.

Azt alapból tanulják.


Az általános iskolai tanárnak nyilván minden tárgyat tudnia kell,

hiszen az alapműveltség.


De a középiskolai tantárgyak már annyira speciálisak, hogy

nem várható el. Ráadásul mindegyik tárgyhoz speciális

tantárgypedagógiát, metódusokat tanulnak.


Ne hagyd elvenni a kedvedet.


A magyar-történelem szakon csak magyart fogsz tanulni.

Ha helyettesítesz, legfeljebb olyan gyakorlatokat

adsz a diákoknak, melyeket már tanultak. Új anyagot

nem tanítasz.

Az is adható óravázlatot, akit helyettesítesz. De ha nem értesz

a matekhoz, azt sem vagy köteles leadni, hiszen többet

ártanál, mint használnál.


Szóval anyukádnak nincs igaza.

És inkább biztasson, mint hogy kedvedet, önbizalmadat szegje.

2020. nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Bocsi, de nem az én válaszom lesz a legrelevánsabb, mert még én is gimis vagyok és nem is tervezek tanár lenni.

Szerintem ez nettó hülyeség.


Nekem van egy magyartanárom, aki a matekhoz olyan szinten hülye, hogy biztos nem kellett belőle vizsgáznia.


Nem lehet, hogy anyád általános iskolai tanítóra gondol? Ők ugye a kisgyerekeknek minden tárgyat tanítanak, de azon a szinten nem kell komoly tudás, inkább a pedagógiai tehetség számít.


Azt is el tudom képzelni, hogy anyád kamuzik, mert nem akarja, hogy tanár legyél.

2020. nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok


A magyar-történelem szakon csak magyart és történelmet és társtudományokat fogsz tanulni.


Matekot nem.

Az általános iskolai tanítói szakon tanulnak.

De tanári szakon már nem. Tehát ha ált. iskolai

földrajz-történelem tanár akarsz lenni,

akkor nincs matek tantárgy a főiskolán.

2020. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyar szakon vagyok. Nincs matek a nyelvtannak van hasonló logikája ott a mondat elemzést oldjuk meg egy kicsit matekosan, de ez egyáltalán nem igényel matek tudást csak logikus gondolkodást. Ha csak magadnak szabadon választhatóként nem veszed fel nem is lesz.
2020. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

"de azon a szinten nem kell komoly tudás, inkább a pedagógiai tehetség számít."


Tévedsz.

Nagyon komoly szinten tanultuk a matekot és minden tárgyat.

Ahhoz, hogy az elemi ismereteket tanítani tudd, nem elég

hogy tudod a kétszer kettőt.


Tehát nem általános, nem középiskolai, hanem felsőfokú iskolai szinten tanulod meg a szakmát.


Ma már az alsó tagozatos tanítók is szakosodnak. Tehát nem egy tanító tanít minden tárgyat. Szakkollégiumnak nevezik azokat a tárgyakat,

melyeket felvehetsz, és nemcsak alsóban, hanem 6. évfolyamig felsőben is taníthatod.


Amikor a tanítóképzőbe jártam, komoly nyelvtudományi stúdiumokat vettünk fel, kollokváltunk, szigorlatoztunk pedagógiából, pszichológiából, magyarból, logikából, stb. tehát társtudományokból is.


Amiről beszélünk, komoly szakma.

2020. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt értem. Lehet nem egészen egyértelműen fogalmaztam. Azt akartam mondani, hogy inkább tanításban (pszichológiában, pedagógiában, módszertanban) kell jónak lenni, ezt kell tanulni. Gondolom nem kellett integrálást, szögfüggvényeket, meg másodfokú egyenletrendszerek megoldását tanulni, amivel valószínüleg a problémája akadt a kérdezőnek.


Ha mégis, akkor bocsi a kavarásért, ezt én sem tudtam. Minden nap tanul valami újat az ember.

2020. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem tanítóra gondolt, hanem a töri tanárát hozta fel példának, hogy amikor bement helyettesíteni, akkor egy komplett matekórát leadott, úgy, hogy törit tanított.

De akkor megnyugodtam, hogy humános tanárként nem kell jónak lennem matekból. Köszi a válaszokat! :)

2020. nov. 26. 17:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Legfeljebb megbeszéled azzal a tanárral, akit helyettesítesz, hogy most magyarórákat adsz, ő pedig később pótolja a matekot.

De a gyakoroltatás is jó ötlet, gyakran nem futja.

2020. nov. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha minden tanár tudná a másik tantárgyát tanítani, akkor nem lenne szükség különféle szpecializációkra, hogy matektanár, magyartanár stb., mindenki csak "tanár" lenne (és kb. 10X tovább tartana a képzés...). Ha ezt végiggondolod, logikailag jó nagy hülyeség, amit az anyukád mondott, már bocsi. Ha magyar tanárnak mész, akkor az egyetemen magyart fogsz tanulni (+ a másik tárgyadat) és pedagógiát, illetve módszertant a szaktárgyaidhoz, onnantól kezdve semmi közöd nem lesz a matekhoz vagy a kémiához.


Egyébként egy magyartanár is leadhat egy matekórát, ilyenkor a matektanár elmondja, miről kell beszélni, milyen feladatokat oldjanak meg, esetleg megoldó kulcsot ad ehhez, de az ilyen óra a legjobb, ha csak gyakorló jellegű óra. Új ismeretet feldolgozó órákat egy normális matektanár biztos nem bíz rá másik tanárra (tapasztalatom szerint ilyenkor több munkája lesz a matektanárnak, amikor visszatér, mintha ő adná le újonnan...).

2020. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha magyar-matek szakon tanul az illető, akkor igen, kell a matek. Amúgy nem, hülyeség, amit anyud beszél.
2021. máj. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!