Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki karon belül,...

Építészmérnöki karon belül, milyen szakok vannak?

Figyelt kérdés
Szeretnék építészmérnökire menni, de nem igazán tudom melyik szakban mit kell csinálni. De azt tudom hogy mit szeretnék, szeretek saját kézzel is fával dolgozni illetve csinálni dolgokat, tudom hogy ez nem az epítészmérnök dolga, de ez az opcióm van csak ha ilyesmit szeretnék csinálni. Szeretek rajzolni, de nem biztos hogy tudnék épületeket rajzolni, tervezni. Hogy próbáljam ki hogy ez nekem való munka lenne? És igen az alap kérdésem hogy láttam olyat hogy építésztörténeti vagy geometriai szak, és nekem ha ezeket szeretném csinálni akkor hova kellene mennem? Szeretek számolni is, de nem vagyok egy nagy matematikus de szeretem, ha tudom, szóval gyakorlom. És nagyon szeretem az olyan videókat mikor újjáépítenek házakat, ezt én is szívesen csinálnám, de van külön szakma erre? Köszönöm előre is a válaszokat. Ui: hogyha építőmérnökire mennék az miben különbözik?

2020. nov. 26. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyival de annyival jobb választások vannak mérnökként az építőiparnál, hogy csak na. Szép szakma de itthon jóval kevésbé éri meg. Alacsonyabb bér mint más iparágakban, jóval több az elvárt munkaidő, akár hétvégén is, és az építőipar munkakörülményeket tekintve még a múlt században jár. Sőt mióta van a Katás adózási rendszer meg csak be sem akarják jelenteni tervezésben az embereket. Persze később úgy sem lakáshitel se nyugdíj se semmi nem lesz. Építőipart itthon nem erőltetném.
2020. nov. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm hogy leirtad ezt. Akkor jobban átgondolom ezt a dolgot
2020. dec. 7. 21:11
 3/5 anonim válasza:
74%

A különbség röviden az építész szépen rajzol az építőmérnök pedig okos. Az építész csak tervezéssel foglalkozik, alaprajzi elrendezés, akár belsőépítészet, engedélyezés, magában a kivitelezésben csak tervezői művezetés nevén vesz részt később akár lehet műszaki ellenőr stb. Az építőmérnök egy fokkal izgalmasabb (én is ezen vagyok), minden más ami nem magasépítési létesítmények tervezése és építőipar azt az építőmérnök végzi. Itt is van magasépítési szakirány, a tervezési alapokat, programokat itt is megtanítják, rengeteget kell rajzolni, de kiegészül rengeteg mechanikával is. Inkább kivitelezésben, szerkezet tervezésben (statikus) szokás vele elhelyezkedni. Létezik közlekedési létesítmények és Víz és közműépítési ága is ők terveznek minden vonalas létesítményt, út, vasút, vízépítés, földművek. Az egyetemen kevesebb mechanika és szintén sok tervezési feladat, építészeti rajzokhoz képest sokkal komplexebb gondolkodásmódot igényel, egy nagyobb multimodális csomópont megtervezése ahol minden közlekedési módot egyesíteni és átjárhatóvá kell tenni akár. Tervezésben és kivitelezésben egyaránt el lehet vele helyezkedni.

Ha csak családi házak építésével szeretnél foglalkozni, ahhoz egy magasépítő technikusi végzettség is elég (azzal a képzéssel is van tapasztalatom)

2021. jan. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyenge mindkettő. Már ha nem heti 60 órát szeretnél dolgozni múlt századi körülmények között. Akkor viszont kiváló.
2021. márc. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Hát még nagy gondolkozásokban vagyok hogy merre tovább, de nagy valószínűséggel szerintem nem ez lesz:(
2021. márc. 31. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!