Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri-e építészetet választan...

Megéri-e építészetet választani? Mik a mai kilátások az építőipari területeken (építő- és építészmérnök szakok) a felsőoktatás befejezése után? Mennyire kilátástalan a helyzet? Nagyon fontos valaki segítsen please!

Figyelt kérdés

Nagyon rég óta kb. 7 éves korom óta építész szeretnék állni és most vagyok az érettségi évében. Azonban nagyon sok ember azt mondja, hogy ebből nem lehet megélni, nincs munka Mo-n és külföldön se könnyű, csak a szakma szeretete tartja meg a szakmabelieket stb. Vajon tényleg ennyire értéktelen lenne egy műszaki egyetemi diploma? Azt mondják, hogy olyan munkát kell választani amit tudunk élvezni, számomra az építészet biztosan az lenne, de mégis szeretném ha lenne majdan egy stabil keresetem (Mai viszonyok között olyan 300-500 ezres fizetésem, magas munkabírással és teljesítőképességgel!)Lehetséges-e ez? Én személy szerint sok perspektívát látok benne, mert egy műszaki diploma sok területen is alkalmas és nem kell a sztereotip nem épül ház=nincs munka elvet követni, mert pl . lehet kutatni az építészet területén is (építőanyagok, építési technikák, költségcsökkentési lehetőségek stb.), biztosítási szektorban elhelyezkedni, statikusi munka stb. Vagy ezt csak én gondolom?

Pazarlás lenne egy 450-470 pont körüli felvételivel egy kb 350 pontos egyetemi szakra felvételizni?

Ha nem ez, akkor milyen továbbtanulási lehetőségeim lehetnek, amihez ugyanazok a kvalitások (kreativitás, kooperációs készség, jó munkabírás, szorgalom, műszaki képzettség fizika, matematika és rajz utána érdeklődés stb.) szükségesek ?



2013. nov. 8. 21:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!