Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angoltanári szakon az “angol...

Angoltanári szakon az “angol irodalmi szövegolvasás” tantárgy mit takar? Miben más, mint pl. egy “angol irodalom” tantárgy?

Figyelt kérdés
Mintatervben láttam és nem teljesen értem.
2020. nov. 26. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Az angol irodalom tárgy az angol irodalomtörténet alakjairól és azok alkotásairól szól.


Az angol irodalmi szövegolvasás a szövegértést segíti.

Ugyanis más a közbeszéd nyelvi szintje, stílusa, szóhasználata,

mint az irodalmi, művészi nyelvé.

2020. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen tárgyam, de nálunk az ugyanolyan volt mint a többi irodalmas tárgyunk. Szóval ugyanúgy kaptunk minden órára egy vagy több rövidebb olvasmányt (regény, novella, vers, vagy hozzá passzoló kritika, cikk stb.) és azt valamilyen formában fel kellett dolgozni. Konkrétan ezen tárgy esetében ez azt jelentette, hogy el kellett olvasni az órára, az órákon megbeszéltük és mellette beadandókat kellett írni. Úgyhogy nálunk semmi különbséget nem rejtett magában.
2020. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!