Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik az egyetemre...

Hogy működik az egyetemre jelentkezés, szakválasztás? Mennyiben hasonló vagy tér el a középiskolába való jelentkezéstől?

Figyelt kérdés
Egyetemen, főiskolán szeretnék tovább tanulni, de nehezen igazodom el a honlapokon. Minden hozzá kapcsolódó tanácsot szívesen fogadok.

2020. nov. 30. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Majd a felvi.hu-n kell jelentkezni, ezt az oldalt érdemes megjegyezni, mert rengeteg továbbtanulással kapcsolatos információ van rajta, magával a menetével, a teendőiddel, és a szakokkal kapcsolatban is. Ott kell majd regisztrálnod, és egyedül ott folyik a jelentkezés. Meg kell adnod majd személyes adatokat, a középiskolád adataid, a 11.- 12. év végén szerzett jegyeidet, plusz a dokumentumokat, amik pluszpontra jogosítanak fel (hátrányos helyzet, nyelvvizsga, OKTV-n vagy diákolimpián elért nagyon jó eredmény stb.). Ezután tudsz szakokat jelölni, talán 6-ot lehet jelölni ingyen, utána szakonként 3000 forint, ha jól emlékszem. Majd hitelesítesz, vagy küldesz egy levelet az Oktatási Hivatalnak, vagy ügyfélkapun keresztül a neten.


Most csak gyorsan leírtam a fontosabb pontokat, de ne aggódj, mert a jelentkezéshez magán a honlapon részletesen le van írva minden, ha mindent elolvasol rendesen, akkor szerintem nem lehet elrontani. Ha van még kérdésed, vagy valamit nem írtam le tisztán, akkor írj nyugodtan! :)

2020. nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hasonló a jelentkezés, csak a követelmények mások.
2020. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
felvi.hu oldalon mindent megtalálsz
2020. nov. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!