Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Más is szenved a felvételivel?

Más is szenved a felvételivel?

Figyelt kérdés
Nekem elég nehéz biztos információkat, tapasztalatokat összegyűjteni. Az egyetemeken inkább "eladni" próbálják a szakokat. Csak én szenvedek ezzel?

2020. nov. 30. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Sajnalom, hogy most kell kozolnom veled a hirt, de egyes szakok 70%-a is kihullik vagy otthagyja a szakot az elso 2 felev utan. Nagyon sokan felrevalasztanak, vagy epp nem birjak. Van ilyen. Sőt, elso felev utan meg nagy a vandorlas is. Ekkor meg ott hagyhatod kovetkezmeny nelkul. Mondanom sem kell, MINDEN szakot hagytak mar ott diakok. Az elso ket felev alatt leginkabb azert, mert rosszul valasztottak, nem azert mert nem birjak.
2020. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez oké, csak nem ez volt a kérdésem lényege
2020. nov. 30. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
De igen. Szerintem ebbol egyertelmuen kiderul, hogy a felvetelizo diak sereg egy reszenek fingja sincs arrol hogy mit csinal. Szoval nem, nem csak te szenvedsz, igy konkretan leirtam a szavakat amit te magad hasznaltal, remelem mar ertheto.
2020. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De nem azt kerdeztem ki hullik ki vagy ki hagyja ott a szakot.

De az alpari stilusodbol itelve felesleges veled vitatkoznom. Köszönöm valaszod, nem ezt vartam, majd mas valaszol, szia

2020. nov. 30. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak te szenvedsz ezzel. Nem szabad hinni a marketingnek, az embernek utána kell járnia a dolgoknak, főleg, amik ilyen nagy hatással vannak az életére. Írj odajáró diákoknak, kérdezd őket, kérdezd a frissen végzetteket, vagy a fiatal, szimpatikus tanárokat. Aztán kérdezz a gyakorin. :D
2020. nov. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5: Azért ne becsüld alá a gyakorit, nekem itt egy régi, egy válaszos kérdés segített a szakdolgozatom megírásában, amiatt nem dobtam be a törölközőt pedig naponta készültem rá, annyira tanácstalan voltam már.

A csopitársak és a konzulensem meg pont nem tudott egy ilyen kulcsmondattal megsegíteni.

2020. nov. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Sok információ hiányos, vagy különböző oldalakról lehet xy dolgot megtudni a szakról/egyetemről, sokszor itt is baromságot írnak, sőt van olyan idióta aki egyes egyetemek kérdezz-felelek videója alatt kezd el a kérdésekre fa szsàgokat válaszolni, mert biztos benne, hogy az úgy van, ahogy ő tudja. Ezt pont a mukt héten láttam az NKE videója alatt. El kell menni nyílt napra (idén online lesz/volt), és kérdezni kell. Én is ezt tettem.
2020. dec. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is megyek online nyílt napra. Az NKE-s eset miatt ijedtem meg egy picit, hogy kitudja mi az igaz
2020. dec. 1. 14:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére az NKE-nél videóban válaszoltak egyetemi dolgozók a leendő hallgatók kérdéseire. :D Csak tényleg idegesítő volt, hogy egyes emberek beírták, hogy "Csak a német vagy az angol nyelvvizsga elfogadott" meg hasonló orbitális baromságok.
2020. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, remélem a Széchenyi egyetem online nyíltnapja is ilyen összeszedett lesz.
2020. dec. 1. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!