Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha duális képzésen végezném...

Ha duális képzésen végezném az egyetemet, az tanulás szempontjából, mennyire teher, mekkora hátrány azokkal szemben, akik sima képzésen vannak ? (Óbudai egyetem, mérnökinfó)

Figyelt kérdés

Sosem voltam valami nagy zseni, inkább csak értelmesnek mondanám magam.

Eredetileg a BME VIK re akartam menni, de mivel problémák adódtak a családban, nem lesz lehetőségük támogatni engem. Ebből kifolyólag duális képzésre megyek vagy valami rövid okj ra aztán kell menni dolgozni. Inkább az első lehetőséggel szimpatizálok.

Remélem valaki tudna ezzel kapcsolatban személyes tapasztalatokat mondani.

Illetve érdekelne, hogy egy ilyen duális képzésen nettó egy hónap alatt mennyit lehet keresni, meg lehet e belőle valahogy élni ?

Válaszokat előre is köszönöm.



2020. dec. 3. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Óbudai Egyetemen van lehetőség több szakon is duális képzésre, minimálbér x százalékat fizetik, ami jelenleg ~105.000 minden hónapban (januárban valószinűleg növekedni fog), de oda be is kell kerülni. De ha nem sikerülne, akkor sincs gond, részmunkaidős állásokkal - szakmán belül - is jól lehet keresni.

Plusz, ha releváns neked: ha koliba bejutsz, akkor minden további nélkül meg tudsz élni belőle + a szociális es tanulmányi ösztöndíjakból. :)

2020. dec. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk nem jutsz be, nem élsz meg az ösztöndíjból, és még nem is dolgozol gyakornokként az első pár félévben, akkor hétvégente csinálhatsz diákmunkákat. Sokan csinálják, akiket nem tudnak támogatni a szülei.
2020. dec. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A duális képzés nagyon jó, feltéve ha jó céget találsz.

Az ösztöndíjak is nagyon jók, érdemes a legjobbnak lenni. Jelenleg az évfolyamelső 66800Ft-ot kap havonta a Kandón. NIK-en nem tudom mi a helyzet. A szociális ösztöndíjakról nem tudok sokat, de elvileg azok is jók.

Hétvégente, üresebb napokon lehet diákmelózni, aztán később a szakmai ismeretek birtokában gyakornokoskodni.

Rossz szociális helyzettel és jó tanulmányi eredményekkel garantált a koli, ettől nem kell félni.


Menj csak egyetemre, az OKJ kevés! Ha nagyon szükséges, vedd fel a diákhitelt, hogy az első pár félévben ne halj éhen. Igen, a hitel nem egy jó dolog, de ha ez választ el az egyetemi tanulástól, akkor be kell fektetni. Később simán törleszthető a mérnöki fizetésből.

2020. dec. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mennyire nehéz bejutni a cégekhez ?
2020. dec. 5. 03:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó céget kapsz akkor tényleg jó a vége.

De azért vannak gondok..... Eleve a legnagyobb, hogy sokan előtanulmányok nélkül kezdenek és nem igazán tudják hasznukat venni. Túl nagy energiát pedig nem fektetnek bele addig eldől, hogy "túléli-e".

Sok cégnél csak alibi feladatokat kapsz semmi értelmeset. Van ahol szinte nem is engednek érdemi munka közelébe.

Az sem biztos, hogy az a cég a végén alkalmazni fog. Sok cégnek olcsó diák kell nem feltétlenül drága munkaerő. Sajnos ilyen is van.

Eddigi információim szerint ez inkább megint egy jó magyar hangzatos promóra sikeredett, szép nagy ígéretekkel, lila felhők, rózsaszín unikorni, csak aztán a megvalósítás már nem az igazi.

2020. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Edgeh válasza:
100%

Én tudok ellenpéldát is mondani... :)

Elég sok főként mérnök gyakornok van a cégünknél és kb. 75% végül csatlakozik is főállásban. Az már más, hogy a tapasztalat szerzés után van aki tovább áll, de a lehetőség adott... :)

2020. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!