Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nem jó az, ha valaki...

Mennyire nem jó az, ha valaki kb 26 évesen lesz teljesen pályakezdő, akkor végez az első szakon az egyetemen? Milyen ez a munkáltatók szempontjából, hogy vélekednek erről a személyről? Van-e így esély állást találni?

Figyelt kérdés
Mivel eléggé összezavarodtam a pályaválasztásomat illetően a középiskola befejeztével, így sajnos 2-szer is rosszul választottam meg a szakot, viszont már tudom mit szeretnék, de így csak kb 26 évesen végeznék az egyetemmel és lennék pályakezdő.

2019. szept. 10. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg mi, ha valami bolcsesz akkor mindegy hany evesen vegzel, ha mernok/muszaki es van valami munkatapasztalatod akkor siman alkalmaznak.

Ha viszont egeszsegugy akkor kb mindegy hany eves vagy

2019. szept. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gazdasagi irány, gazdálkodás és menedzsment.
2019. szept. 10. 14:19
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Az bukta, protekcio nelkul kb nem lehet elhelyezkedni
2019. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért gondolod így, hogy nem nagyon lehetséges? Nem kötözködésből kérdezem, csak kíváncsi vagyok minél több véleményre, tapasztalatra.
2019. szept. 10. 14:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi vagy és kész. Nem lehet visszamenni az időben :D

Nem ez az egy dolog fogja befolyásolni, hogy éppen téged választanak-e.

Miért ne lenne esélyed?

Sokan idősebb korukban is pályakezdővé válnak, ha egy másik területen kell új munkát vállalniuk.

2019. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Nem bukta, mert keresel gyakornoki helyet. Most. És mire odaérsz, lesz gyakorlatod.


Mozgass meg minden követ. Böngéssz állásajánlatokat. Rengeteg gyakornoki hely van. Keresd fel a nagy cégek honlapjait, milyen gyakornoki állások vannak kiírva, írj nekik, hívd fel őket. Vedd végig az ismerőseidet, ki tudna segíteni beajánlani valahova.

2019. szept. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért félek, hogy nem lenne esélyem, mert gondolom a 26 év körüli emberek többségének már van valamiféle tapasztalata gazdasági területen, ha azon tanult/tanul. Az álláshirdetésekben pedig rengetegszer látni, hogy kérnek 1-2 év tapasztalatot, és nekem meg ugye kb nem lenne semennyi sem.
2019. szept. 10. 14:43
 8/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez jó ötlet, csak a gyakornoki helyekhez meg mindig odaírják feltételnek, hogy valamilyen aktív jogviszony gazdasági szakon, de csak jövőre tudnék beiratkozni megint egyetemre.
2019. szept. 10. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

7: És, akkor nem is keresel munkát?

Minden pályakezdőnek nehéz. Sőt, a nem pályakezdőknek is.

Az 1-2 év tapasztalatot szinte minden hirdetésbe beírják. Nem kell vele foglalkozni. Jelentkezz, próbálkozz, aztán majd sikerül valami.

Arra ne számíts, hogy rögtön az első pár helyre már fel is vesznek.

Én kb. 20 helyre jelentkeztem. Voltam kb. 8 interjún. Abból van, amelyik után nem is jelentkeztek. Volt, ahol számomra derült ki, hogy semmi pénzért nem dolgoznék ott. És szerencsére volt egy normálisnak tűnő hely is.

2019. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De nyilván én is próbálkoznék, és keresnék állást addig is amíg elkezdem a szakot és utána is miután elkezdtem. Csak most, hogy megint elrontottam a szakválasztást, megint kiiratkoznék, és lenne egy évem a gazdálkodási és menedzsment szakig, és mire azt elvégezném lennék 26 éves és ettől eléggé bepánikoltam, mert mindenki már ilyen 23-24 évesen végez. Én meg akkor kezdeném el már tényleg azt, amire csak most jöttem rá hogy szeretném, mire mások meg már rég munkába állnak. Addig is nyilván ebben az egy évben megpróbálnék állást találni, hogy ne teljen haszontalanul az idő.
2019. szept. 10. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!